KANAL D’nin sevilen müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”de Hakan Altun ve Sibel Can’la izleyici karşısına çıkan Hüsnü Şenlendirici’nin kansere yakalandığı ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alan şarkıcı Hakan Altun, konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Altun,Hüsnü Şenlendirici'nin sağlık durumuyla ilgili de bilgi verdi.

Ünlü şarkıcı Hakan Altun, geçtiğimiz akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne aldı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konser öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Altun, şöyle konuştu.

Bostancı çok ayrı bir konser alanıdır. En son 3-4 yıl önce burada sahne almıştım.

Kanal D’de yayınlanan ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programı hakkında konuşan Altun, “Programımız 17 Haziran’da Kuruçeşme Açık Hava’da seyircili sezon finali olacak. Sevgili Hüsnü Şenlendirici ve Sibel Can ile sevenlerimize oradan program yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Bu programın gelirleri de depremzedelere gönderilecek" şeklinde konuşan şarkıcı, "Program çok iyi gidiyor. Yaklaşık 80 bölüm çektik. Bayağı şarkıcı ve oyuncu konuklarımız oldu. 6 bine yakın şarkı seslendirdik. Buradan da yapımcımız Polat Yağcı’ya sesleniyorum, yeni sezon canlı yayınlansın. Bant yayında yoruluyorum” diyerek gülümsedi.

Muhabirlerin, “Hüsnü Şenlendirici’nin sağlık durumu nedir?” sorusuna da yanıt veren 50 yaşındaki Hakan Altun, şu açıklamayı yaptı...

"Hüsnü iyi, her şey doktor kontrolünde çok iyi gidiyor. Konserleri devam ediyor. Kısa sürede tam sağlığına kavuşur zaten."

Geçtiğimiz ay ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin (46) kansere yakalandığı öğrenilmişti. İki çocuk babası Şenlendirici'nin, bağırsak kanserine yakalandığı ortaya çıkmıştı.