• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Hürriyet Treni Aydın'da

  02.08.2008 09:11
  Yolculuğuna 1 Temmuz'da Kars'tan başlayan Hürriyet Treni, Aydın Tren Garına geldi.
  Hürriyet Treni Aydında
  Hürriyet Treni Aydın'da Hürriyet Treni Aydın'da Hürriyet Treni Aydın'da

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Hürriyet Gazetesinin ortaklaşa organize ettiği "Hürriyet Hakkımızdır, Tren Özgürlüktür" projesi kapsamında yola çıkan Hürriyet Treni Aydın"a geldi.
  Hürriyet Gazetesi'nin kuruluşunun ve Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Beyannamesi'nin kabul edilişinin 60. yıldönümleri nedeniyle insan haklarına dikkat çekmek için TCDD ile Hürriyet gazetesinin ortaklaşa düzenlediği proje kapsamındaki “Hürriyet Treni” Aydın Tren Garı'na geldi. Burada treni karşılayan Aydın Vali Yardımcısı Alp Arslanargun ve TCDD 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, Hürriyet Gazetesi Kurumsal İletişim Müdürü Evrim Sümer'e çiçek takdim etti. Tren garında halk oyunları gösterilerinin sergilendiği karşılama törenine Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci, Aydın Belediyesi Zabıta Müdürü Serdar Adanır ve Aydın Gar Müdürü Muharrem Bilici ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
  Kars"tan başlattıkları projeleri hakkında bilgiler veren Hürriyet Gazetesi Kurumsal İletişim Müdürü Evrim Sümer, “TCDD ile ortaklaşa yürütülen projenin amacı; hak kavramını insanların gündelik hayatına sokmak, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Türkiye"nin de imzalamış olduğu uluslararası sözleşmelerden doğan haklar konusunda toplumu bilgilendirmek ve çeşitli etkinliklerle bu konuyu toplumun gündeminde tutmaktır.
  Hürriyet Treni ile bütün Türkiye'ye özgürlük ve insan hakları çabası ile çok anlamlı mesajlar iletildiğine işaret eden Vali Yardımcısı Alp Arslanargun da, "Bu duyarlılığa biz de katılıyoruz. Ülkemizde insan hakları bakımından duyarlılığın gelişmesi uluslararası standartlara ulaşması, bu konunun sadece terörle birlikte değil onun dışındaki boyutlarının da dikkate alınması çok önemli. Özgürlükler konusunda Büyük Önder Atatürk'ün "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" özdeyişinde olduğu gibi millet olarak bu duyarlılığa sahibiz” diye konuştu.
  13 vagondan oluşan ve yolculuğuna 1 Temmuz"da Kars"tan başlayan Hürriyet Trenini 48 gün sürecek olan yolculuğunun 31"inci günüde Aydın"a ulaşmış oldu. Çeşitli etkinlikler düzenlenerek sürdürülen etkinliğin bundan sonraki durağının Uşak ili olacağı ve proje kapsamında 44 ilin ziyaret edileceği belirtildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim