• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Hülya Avşar'ın banka hesaplarına el konuldu

  08.11.2007 10:03
  Hülya Avşar'ın evine haciz koyan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) evin üzerinde ipotek olduğunu görünce dün ünlü sanatçının tüm banka hesaplarına el koydu.
  Hülya Avşarın banka hesaplarına el konuldu
  Hülya Avşar'ın banka hesaplarına el konuldu Hülya Avşar'ın banka hesaplarına el konuldu Hülya Avşar'ın banka hesaplarına el konuldu

  HACER GEMİCİ - Sabah

  Hülya Avşar'ın evine haciz koyan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) evin üzerinde ipotek olduğunu görünce dün ünlü sanatçının tüm banka hesaplarına el koydu. Star Grubu ile yaptığı anlaşma ile çekilecek bir film karşılığında 300 bin dolar avans alan Hülya Avşar filmi çekmeyince, 1 milyon 100 bin dolarlık borç ile karşı karşıya kaldı. TMSF avukatları tarafından kendisine geçtiğimiz hafta cuma gününe kadar süre verilen Avşar ve avukatları ödeme yönünde herhangi bir başvuru yapmadı. Bunun üzerine dün Avşar'ın banka hesaplarına el konuldu ve bu durum kendisine TMSF avukatları tarafından da tebliğ edildi. Edinilen bilgiye göre Uzan Grubu döneminde Hülya Avşar bir film çekimi için grupla anlaştı ve 300 bin dolar avans aldı. Ancak film çekilmedi, Avşar'dan bu avans anlaşma gereği 500 bin dolar olarak geri istendi. Bu sırada İmar Bankası nedeniyle Star Grubu da TMSF'ye geçti. Fon'un söz konusu 500 bin doların Avşar tarafından ödenmesini istedi, bu sırada sanatçının itiraz başvurusu da mahkemeden geri döndü.

  AVŞAR ÜZGÜN
  2002 yılında yapılan anlaşma üzerine her geçen gün faiz işlediği için borç son olarak 1 milyon 100 bin dolara kadar ulaştı. Geçtiğimiz günlerde TMSF, sanatçının Sarıyer Büyükdere'de 2 milyon 500 bin dolara satın aldığı evine haciz koydu. Fakat haciz işlemi sırasında evin üzerinde ipotek olduğu görüldü. Tahsilat için ikinci adımı dün atan Fon sanatçının tüm banka hesapları üzerine tedbir koydurdu. Bu hesaplardaki para 1 milyon 100 bin doları karşılamazsa, üçüncü adım olarak Avşar'ın işyerlerine haciz konulması gündeme gelecek. Öte yandan bu son gelişmenin ünlü sanatçı Hülya Avşar'ı oldukça üzdüğü ve yakın çevresinde, "Ben 300 bin dolar avans aldım ve bu avansı ödemeye hazırım. Ancak benden 1 milyon doların üzerinde para istiyorlar. Buna razı değilim" dediği kaydediliyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim