Galatasaray'ın unutulmaz oyuncularından Wesley Sneijer, Kahramanmaraş depremleri sonrası Hollanda'daki takımların depremzedelere yardım için maçlara Türk bayraklı pazubandıyla çıkacağını açıklamıştı. Sneijder, bu uygulamaya sadece Ajax'ın katılmadığını ve nedeninin yönetimle ilgili olduğunu söylemişti. Ajax cephesinden açıklama geldi ve konunun detayları ortaya çıktı.

Türkiye'yi yasa boğan deprem faciası Avrupa'nın da gündeminde. Birçok ülkeden yardım, taziye ve bağış gelirken Hollanda ligindeki takımlar maçlara Türk bayraklı kaptanlık pazubandıyla çıkmıştı.

Bu uygulamaya katılmayan tek takım Ajax ise şaşırtmıştı. Milliyet Skorer, konunun detaylarına ulaştı.

Galatasaray'da Lale Orta açıklaması Galatasaray'da Lale Orta açıklaması

Türkiye ve Suriye bayraklı pazubandların kullanılmasına öncülük eden DHSC Utrecht'in antrenörü Tarık Divarcı Skorer'e konuştu. Sneijder ile görüşerek pazuband fikrini hayata geçirdiklerini aktaran Divarcı, "Sneijder benim arkadaşım. Türkiye'de futbol oynadığı için ülkemizle sıcak bir bağlantısı var. Türkiye'yi çok seviyor. Ona "Bu pazubandları yaptıralım, 1. Lig'de kullansalar olur mu, bana yardımcı olur musun?" dedim. O da seve seve yardımcı olacağını söyledi. 

Hollanda Futbol Federasyonu ile görüşme yaptık ve planlarımızı anlattık. Onlar da sıcak baktılar ve yapalım dediler. Geçen hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 1. Lig'de oynanan maçlarda kaptanlar pazubandı taktılar. Takımlar formalarını da imzaladılar ve bize verdiler. Biz de açık artırma ile formaları satacağız. Toplanan parayı da Türkiye'ye bağışlayacağız" sözlerini dile getirdi.

Ajax'ın Sportif Direktörü'nün kendisi ile iletişime geçtiğini aktaran Tarık Divarcı, "Ajax bu konu hakkında bize geri döndü. Ajax'ın Sportif Direktörü ile bir görüşme gerçekleştirdik. Yanlış bir anlaşılma olduğunu dile getirdi ve kendileri de katkı sağlamak istediklerini söyledi. Bize 3 adet imzalı forma verdiler, onları da açık artırmaya çıkaracağız" dedi.