• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Herkes siyaset yapabilir

  18.09.2008 13:48
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem iftira ve yalana dayalı olmamak koşulu ile toplumda din görevlileri de dahil herkesin siyaset yapma hakkının bulunduğunu belirterek bunun korkulacak bir durum değil demokratik zenginliğ
  Herkes siyaset yapabilir
  Herkes siyaset yapabilir Herkes siyaset yapabilir Herkes siyaset yapabilir

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem iftira ve yalana dayalı olmamak koşulu ile toplumda din görevlileri de dahil herkesin siyaset yapma hakkının bulunduğunu belirterek bunun korkulacak bir durum değil demokratik zenginliğin bir yansıması olacağını söyledi.
  Özellikle din görevlilerinin siyaset yapması ile ilgili sözlerinin çarpıtılmaması gerektiğinin altını çizen Mehmet Erdem “Asla bir din görevlimiz bir partiye üye olup, camide siyaset yapsın demiyorum tabi ki, kast ettiğim bu değil. Ama her insan zaten fiili olarak siyaset yapar. Bir din görevlisinin kendisine yöneltilen siyasi bir soruya cevap vermeme hakkı vardır. Ama başka bir din görevlisinin de kendisinden bilgi isteyen bir insana açıklama anlamın da siyaset konuşmasında bir gariplik yoktur. Birbirimizi şundan bundan yada daha da ileri giderek hainliğe kadar varan sıfatlarla nitelemek toplumsal huzurumuzun bozulmasına ve Ergenekon söylemlerine su taşımaktan öteye gitmez. Siyaseti doğru zemin üzerinde yapıldığı sürece bütün vatandaşlar buna dahil olmalıdır. Biz ülke olarak camii süslemelerindeki çini gibi olmalıyız. Bunu özellikle söylüyorum. Mozaik demiyorum çünkü mozaik de parçalar birbirinden ayrıdır. Ama çini de tüm renkler iç içe girmiştir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim