Dolar açıklamaları ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Citi, zayıflama beklentisi içerisinde olan TL için tavsiyesini "ağırlığını azalt" olarak değiştirdi. PPK faiz oranlarının beklendiği kadar artış göstermemesi riskinin olduğunu belirten Citi, herkesi şaşırtan bir açıklamaya imza attı. İşte piyasalardaki son gelişmeler…

DOLAR RAKAMLARINI AÇIKLADI

Citi Research, TL'nin dolar karşısında daha da zayıfladığını işaret ederek 3 aylık vadeli işlemler aracılığıyla dolar/TL'de uzun vadeli pozisyon alındığının altını çizdi. Model portföyü hakkında açıklamalarda bulunan Citi, liranın ağırlığını azalttığını duyurdu.

Dolar/TL kurulu şimdilerde 27,16'dan 32'ye yükselmesini hedeflediğini belirten Citi, 25'te stoploss ile önceki bir işleme yeniden girmekte olduğunu raporlarına ekledi. Yayınladığı raporda, "TCMB'nin hafta sonu kur korumalı mevduatların boyutunu azaltmak için aldığı makro ihtiyati tedbirler ışığında, zamanlamanın bu işleme yeniden girmek için uygun olduğunu düşünüyoruz" ifadelerine yer veren Citi, Merkez Bankası'nın Perşembe günü yapacağı toplantıyı işaret etti. Citi, gerçekleştirilecek toplantıda faiz oranlarının beklendiği kadar artmaması riskinin olduğunu belirtti.

HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz hafta Dolar kuru 27,06 TL seviyesinde haftayı tamamlarken yeni haftanın ilk gününde artış görüldü. Kur, Türkiye piyasasının kapalı olduğu saatlerde uluslararası piyasalarda 27,20 TL olarak görülürken saat 13.24 itibarıyla %0,33 prim ile 27,1579 TL'de işlem görmektedir.

Benzine indirim geldi, pompa fiyatları değişti: 27 Eylül güncel akaryakıt fiyatları Benzine indirim geldi, pompa fiyatları değişti: 27 Eylül güncel akaryakıt fiyatları