Cildinizdeki kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkma gibi problemler en belirgin yaşlanma belirtileridir.

Aynaya her baktığınızda ince çizgilerinizi fark etmeye başladıysanız yaşlanma karşıtı bakım uygulamalarından faydalanmanız gerekir. Bunun için profesyonel ürünleri denemeden önce doğal yağlara bir şans verebilirsiniz. Cildi onaran, sıkılaştıran ve kırışık görünümünü azaltan bu doğal yağlar cildi en az 10 yaş gençleştiriyor.

JOJOBA YAĞI

Jojoba yağı, cildi dış etkenlere karşı güçlü hale getirir. Hasar görmesini engeller. Jojoba yağı ile cildin yağ dengesini kontrol altına alabilirsiniz. Gözenekleri derinlemesine arındıran jojoba yağı sivilce oluşumunu da engeller. Daha temiz ve canlı bir cilde sahip olmanıza destek olur.

Jojoba yağı cildin sarkmasını engelleyerek sıkılaştırır. Bu özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı bakım yağı olarak kullanabilirsiniz.

TATLI BADEM YAĞI

Cildiniz için adeta botoks etkisi yaratan bir doğal yağ arıyorsanız tatlı badem yağını, yaşlanma karşıtı bakım rutinine dahil edebilirsiniz.

Tatlı badem yağı içerisinde yüksek düzeyde A Vitamini ve Omega-3 yağları gibi esansiyel yağ asitleri barındırır. Bu özelliği ile cilt için üst düzet bir koruma sağlar. Kırışıklıkları ve ince çizgileri yok eder. Tatlı badem yağı cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden de korur. Cilde nem depoladığı için hassas ve kuru ciltler için idealdir.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Üzüm çekirdeği yağı E vitamini açısından çok zengin bir yağdır. Üzüm çekirdeği yağı, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri ile cilde sayısız fayda sağlar.

Üzüm çekirdeği yağı cilde adeta nem depolar. Cilt kuruluğunu engeller. Cildi besleyen bir özelliği olduğu için cildin kırışmasını ve erken yaşlanmasını önler. Cildi daha esnek bir hale getirir.

Üzüm çekirdeği yağı cildi sıkılaştırır ve toparlar. İnce çizgilere dolgunluk kazandırır. Bu özelliği ile en etkili yaşlanma karşıtı doğal yağlar arasında yer alır.

AVOKADO YAĞI

Avokado yağı, kuru cilde kısa sürede nem depolar. Cildin nem dengesini koruduğu için cilt yüzeyini de güçlendirir. Avokado yağının içerisinde bol miktarda A ve K vitamini bulunur. Çeşitli antioksidanları da içerisinde barındırır.

Avokado yağı içinde K vitamini ile cildin elastikiyetini artırır. Daha sıkı, genç, canlı ve bebek gibi bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Avokado yağı cilde doğal bir parlaklık verir.

DHA

Geçmeyen bel ağrısının az bilinen bir nedeni! Çocuğunuzun ayak izlerine dikkatli bakın, çünkü… Geçmeyen bel ağrısının az bilinen bir nedeni! Çocuğunuzun ayak izlerine dikkatli bakın, çünkü…