Bir seri küçük sorun yaşadığınız son zamanı düşünün. Yeni giydiğiniz kıyafete döktüğünüz kahve, fermuarınıza" /> Bir seri küçük sorun yaşadığınız son zamanı düşünün. Yeni giydiğiniz kıyafete döktüğünüz kahve, fermuarınıza">

banner339

Her şey ters gidiyorsa bunu yapın!

Bir seri küçük sorun yaşadığınız son zamanı düşünün. Yeni giydiğiniz kıyafete döktüğünüz kahve, fermuarınıza takılıp kırılan kolye, elinizden kayıp düşen telefon, veya seyahat sırasında bozulup tüm planlarınızı alt üst eden dizüstü bilgisayar... Daha birçok örnek bulunabilir, ve tüm bu küçük kazalar odaklanmamızı önleyip, işimizi yapmamızı engelleyebilir.

Böyle durumlara siz nasıl tepki veriyorsunuz? Hemen söylenmeye mi başlıyorsunuz? Kendi sakarlığınıza mı kızıyorsunuz? Yoksa kırılan eşyayı mı suçluyorsunuz? Belki bu cezayı hak edecek birşey yaptığınızı düşünüyorsunuzdur.
Hatta büyülü bir şekilde son bir saati geri alıp yaşadığınız şanssızlığı engellemek istiyor bile olabilirsiniz. Bu tepkiler o an çektiğiniz sıkıntıyı azaltsa da, iyi hissetmenizi sağlamaz. Stres seviyenizi de düşürmez, özellikle de olaylar kontrolünüz dışında kötü gitmeye devam ederken.

Psikologlar, böyle durumlarla başa çıkmak için herkesin kullanabileceği bazı stratejiler olduğunu savunuyorlar. 

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k