Fahrettin Koca: Sahra hastanelerinde ameliyat yapılabiliyor Fahrettin Koca: Sahra hastanelerinde ameliyat yapılabiliyor

Bağışıklık sistemini etkileyen maddelerle savaşmaya yardımcı olan bu zengin bir antioksidan kaynağından her gün 1 bardak tüketmek gençliğinize gençlik katacak. 

6 bin yıldır kullanılan "ölümsüzlük bitkisi"

Ulusal Tamamlayıcı ve Bütünleştirici Sağlık Merkezi'ne (NCCIH) göre, eski zamanlarda  "ölümsüzlük bitkisi" olarak biliniyordu ve Mısır firavunlarına cenaze hediyesi olarak sunuldu.

Etkinliği birçok araştırma ile kanıtlanmış olan aloe vera, hem tüketildiğinde hem de cilde sürüldüğünde vücudunuz için birçok güçlü fayda sağlıyor. Her gün doğru şekilde tüketilen aloe vera bitkisi vücuttaki stresi azaltarak, diyabet, kalp hastalığı ve hatta kanser gibi kronik durumların riskini azaltmada etkili oluyor. 

Aloe vera, yapılan araştırmalar sonucu birçok faydası olduğu kaıtlanan, zambakgiller familyasından olan kaktüse benzer bir bitkidir.

Yaprakları içerisinde saydam jöleye benzer bir özsu bulunduran aloe vera bitkisi faydaları ile adeta şifa dağıtıyor.

Aloe Veranın içinde 18 farklı aminoasit, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri, 20 mineral ve 12 farklı vitamin içerir.

Aynı zamanda Aleo veranın içinde bulunan antrakinonlar, polisakkaritler ve lektinler insan sağlığını korumaya yardımcı oluyor.

Aloe Vera suyu, çok iyi enerji verici bir özelliğe sahiptir.

DOĞAL ALOE VERA NASIL YAPILIR?

Aloe veranın faydalarını alabilmek için hazır satılan aloe vera sularından alabilir, krem ve jellerini kullanabilirsiniz. 

Bununla birlikte evinizde doğal yöntemlerle kolayca aloe vera bitkisi yetiştirerek yapraklarındaki özden faydalanabilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken nokta, doğru tür aloe vera almaktır. 

Evinizdeki aloe vera bitkisinin Aloe barbadensis Miller"  türü olduğuna emin olun.  

ALOE VERA SUYU TÜKETMENİN FAYDALARI

Doğru miktarda tüketilen aloe vera suyu, vücut için oldukça faydalıdır. Her gün 1-2 kaşık aloe vera jeli tüketmek yeterlidir. 

Aloe vera suyu, metobolizmanın hızlanmasını ve böylece depolanan yağın yakılmasını sağlar. Yemekten önce veya sonra içilmesi tavsiye ediliyor.

ALOE VERAYI CİLDE SÜRMENİN FAYDALARI

Aloe vera jeli cilde doğrudan uygulanabilir. Yüz için uygundur. Hassas yapısı cildi rahatlatır. Kırışıklıklara, yaralara karşı etkili fayda sağlar. 

ALOE VERA KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yüksek dozda kullanımı vücut esansiyel elektrolit kaybına yol açabilmektedir.

Özellikle diyabet hastalarının, böbrek problemleri olanların, chron ve ülseratif kolit hastalarının, hamile ve emziren kadınların, çocukların aloe vera kullanmadan önce doktora danışmaları önerilmektedir.

DHA