HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, depremle sarsılan Hatay’ın Defne ilçesinde konuştu, iktidarın gitmesi için HDP olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Artı Gerçek’ten Özgür Topuz’un haberine göre Buldan şöyle konuştu: “AKP-MHP iktidarının gitmesi için üzerimize düşen bir sorumluluk varsa bu sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Yeter ki bu hükümet gitsin. Artık bu ülkede tek bir insanımızın bile bu hükümete sabrı kalmamıştı.

‘KADINLARIN GÜCÜ SİZLERİ GÖNDERMEYE YETER’

“Deprem sonrasında insanları umutsuzluğa sürükleyenler şunu bilinin ki kadınların gücüyle gideceksiniz, hesap vere vere gideceksiniz. kadınlar sizi gönderecek ve kadınların gücü sizleri göndermeye yetecek.”

‘AKŞENER’ YANITI: DEPREM GÜNDEMİ DEĞİŞMEYECEK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün yaptığı açıklamalardan sonra siyaset gündeminin, depreme yaşanan sıkıntıları gölgelemesine de değinen Buldan, deprem gündeminin değişmeyeceğini ve acıların unutulmasına izin vermeyeceklerini söyledi:

Kalp krizi geçiren MHP'li belediye başkanı hayatını kaybetti Kalp krizi geçiren MHP'li belediye başkanı hayatını kaybetti

“Sevgili kadınlar, Türkiye’nin gündemi ne olursa olsun, Türkiye’nin değişmeyen tek gündemi deprem olacaktır. Türkiye’nin gündemini değiştirmek isteyenlere şunu ifade etmek istiyoruz; deprem gündeminin önüne kimse geçemeyecek ve biz depremin acılarının unutulmasına izin vermeyeceğiz.”