Özel Halk Otobüsleri 65 Yaş Üstü Ücretsiz Ulaşım Hakkını Sonlandırdı Özel Halk Otobüsleri 65 Yaş Üstü Ücretsiz Ulaşım Hakkını Sonlandırdı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri, adayların yeterli oy çokluğunu sağlayamamasından dolayı 2. tura kalmıştı. Türkiye'nin kaderinin belirlendiği 2. tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde ise vatandaş tercihini Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanmıştı.

Erdoğan seçimi kazanmasının ardından yeni kabinesinde yer alacak isimleri de açıklamıştı. Yeni dönemde Hazine ve Maliye Bakanı koltuğuna ise Mehmet Şimşek getirilmişti. Şimşek'in kötüye giden ekonomik dengesizliklerle nasıl başa çıkacağı ve nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusuydu.

ŞİMŞEK, İSTİFA MI ETTİ?
Mehmet Şimşek'in atacağı her adım kamuoyu tarafından yakından takip edilirken, muhalefete yakı medya kanallarından aktarılan bilgiye göre bakanın istifa edeceği bilgisi ortaya atıldı.

Yeni konuşulan iddialara göre ise Bakan Şimşek2in talep ettiği istekler yerine getirildi ve istifadan vazgeçti.

Konunun tartışmalara yol açmasının üzerine İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden açıklama yapıldı.

İDDİALAR GERÇEK DIŞI
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in istifa etmek istediğine yönelik iddialar İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, tarafından yalanlandı.

Kurum tarafından istifa iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "'Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevinden istifa etmek istedi' iddiası doğru değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan dezenformatif haberlere itibar etmeyiniz." ifadeleri kullanıldı.

mehmet-imekin-istifa-ettii-iddiasnn-aslsz-olduu-ortaya-f4ad1471.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet şimşek ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.