• BIST 97.149
 • Altın 282,783
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Hayat Boyu Pişman Olmamak İçin Bu 5 Şeye Dikkat!

  30.07.2018 10:31
  Günlerimiz düşünce akışı içerisinde geçiyor. Çoğu olağan olurken bazıları ise hayatınızın geri kalanında aklınızdançıkmayacak kadar önemli kararlardan oluşuyor.  İşte hayatımız boyunca pişmanlık duyacağımız 5...
  Hayat Boyu Pişman Olmamak İçin Bu 5 Şeye Dikkat!
  Hayat Boyu Pişman Olmamak İçin Bu 5 Şeye Dikkat! Hayat Boyu Pişman Olmamak İçin Bu 5 Şeye Dikkat! Hayat Boyu Pişman Olmamak İçin Bu 5 Şeye Dikkat!

  Kolombiya Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre her gün 70'den fazla karar bizi çıkmaza sürüklüyor.

  İşte hayatımız boyunca pişmanlık duyacağımız 5 karar:

  1.Keşke başka insanların düşüncesine göre karar vermeseydim

  Başkalarının düşüncelerine göre karar vermeyi engellemenin en iyi yolu, diğer kişilerin fikirlerinin sadece bir fikir olduğunu anlamaktır. Unutmayın öz saygı, kişinin kendisinden gelir.

  2.Keşke bu kadar çok çalışmasaydım

  Çok çalışmak, dünyayı etkilemek, büyümek, başarılı hissetmek bazen de mutluluğu bulmanın muhteşem bir yoludur fakat size yakın kişilerin harcamalarını karşılamak için çalıştığınızda bu büyük bir probleme dönüşür. Sevdiğiniz şeyi yapmakla sevdiğiniz kişilerle birlikte olmak arasında bir denge kurmak temel anahtardır.

  3. Keşke duygularımı ifade etseydim

  Duyguların korkunç olduğu ve onların kontrol edilmesi gerektiğine inanarak büyüyoruz. Duygularınızı saklamak yere masaya koymayı tercih edin. Başta size acı verecek olsa bile sonunda dürüstlük ve şeffaflık getirecektir.

  4. Keşke arkadaşlarımla iletişimde kalsaydım

  İşlerin günlük rutinine alıştığımızda bazı insanların bizim için ne kadar önemli olduğunu unuturuz. Arkadaşlarla zaman geçirmek stresimizi azaltır, yakın arkadaşlar enerji, yeni perspektifler ve ait olma duygusunu kazandırırlar.

  5. Keşke mutlu olmama izin verseydim

  Hayatınızın sonuna yaklaştığımızda iyi anılardan çok kötü anıları hatırlamaya meyilli oluruz. Çoğu kişi ise maalesef bunun farkına çok geç varır. Acıyla karşılaşmak kaçınılmaz bir durum olsa da, acıya cevap verme şeklimiz bizim elimizdedir.

  Zor zamanlarda mutlu olmayı bilirsek sonrası için daha az pişman oluruz.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim