• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Hastaneye racon baskını

  16.06.2009 16:28
  Hastane baskını kameralara takıldı
  Hastaneye racon baskını
  Hastaneye racon baskını Hastaneye racon baskını Hastaneye racon baskını

  Hülya Avşar'ın evini kurşunlatan çete lideri Tezcan Altay, özel bir hastaneyi haraca bağlamak isteyince yakalandı. Altay'ın hastane baskını görüntülerini AKŞAM ele geçirdi

  Ünlü eğlence mekanları ile Hülya Avşar'ın evini kurşunlattığı iddiasıyla tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan, 30 ayrı suçtan sabıkalı Tezcan Altay, bu kez yaş tahtaya bastı. İstanbul Bahçelievler ve Fatih'te şubeleri bulunan özel bir hastaneyi adamlarıyla basıp, haraç isteyen Altay 'güvenlik kameralarına' takılınca yakayı ele verdi.
  Altay'a yönelik operasyon, geçtiğimiz hafta Osmaniye Valiliği'ne atanan, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a yazılan bir ihbar mektubuyla başlatıldı.Altay ve adamları 4 ay boyunca takip edildi. Altay ve adamlarının, özel hastanede 'Yeğenimin hastanede yüzünü yaktınız. Buranın raconunu ben keserim, siz benden para alamazsınız' gibi çeşitli bahanelerle hastane personelini darp ettiği güvenlik kameraları tarafından da tespit edildi.

  HASTANEYİ BASTI
  AKŞAM, Altay'ın hastane baskınının görüntülerine ele geçirdi. Olayın tanıklarından bir kadın polis ifadesine göre kameralara yansıyan olay şöyle gelişti: Hasta yakınları veznede ödeme yapmak için beklerden, Altay içeri girip bağırmaya başladı. İçeri giren çete üyelerinden Yavuz Civelek ve Altay hastalar da dahil etraftakilere saldırdı. Altay ve adamları bu görüntülerden sonra gözaltına alındı.

  HAP BAĞIMLISI ÇIKTI
  GözaltIna alındıktan sonra muayene edilen Altay'ın uyuşturucu bağımlısı olduğu tespit edildi. Hastanede çalışanlardan biri de Altay'ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu, yeşil reçeteyle satılan antidepresan ilaçlar kullandığını, ilaç bulamadığı zaman hastaneye geldiğini anlatarak, 'Kendisine bu ilacın uyuşturucu etkisi yaptığını ve alınmasının sakıncalı olduğunu söylüyorduk. İğne yapmak istemiyorduk ama korktuğumuz için yapıyorduk. Altay, bu ilacı almak için geldiğinde hiçbir şekilde para alamıyorduk. Korkuyorduk' dedi. - AKŞAM

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim