Hastanede yaşanan skandal ABD’yi karıştırdı. Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da bir hastanede yaşanan akılalmaz olay, gazete manşetlerinin üst sıralarında yer aldı. Prematüre doğan bir bebeğin hayatını kaybettikten sonra yapılanla haberi okuyanların tepkilerine neden oldu. İşte vicdanları sızlatan olayın detayları...

Prematüre doğan bir kız çocuğunun ebeveynleri, kızları öldükten birkaç gün sonra hastane görevlileri tarafından kirli çarşaflarla dışarı atıldığını iddia etti! Alana Ross ve Daniel McCarthy'nin kızı Everleigh, 25 Temmuz 2020'de Boston’da doğdu, ancak 6 Ağustos'ta vefat etmeden önce sadece 12 gün yaşadı.

Boston Globe tarafından atıfta bulunulan mahkeme belgelerine göre, sadece 1 kilogram ağırlığındaki bebek, akciğerleri tam olarak gelişemeden doğmuştu ve ölmeden önce beyin kanaması geçirdi.

“CESEDİNİ BULAMADIK” DEDİLER

Bebek hayatını kaybedince morga götürüldü ve annesi 37 yaşındaki Alana Ross, 10 Ağustos'ta cenaze evinden Everleigh'in cesedini bulamadıklarına dair bir telefon aldı.

Dedektif Kevin Cook bir raporda Everleigh'in "muhtemelen kirli çarşaflarla karıştırıldığını ve morg muayene odasının içindeki mavi kirli çamaşır torbasına konduğunu" belirtti. Halen devam eden dava, Everleigh'i öldükten sonra iki hemşirenin morga götürdüğünü ortaya çıkardı.

Öte yandan yine mahkeme evraklarına göre bir hemşire, bir nakliye görevlisine bebeğin kalıntılarını nereye koyabileceklerini sormuş. Belgelere göre nakliye işçisi, hemşireye "herhangi bir yere" yanıtını verdi.

KİRLİ ÇARŞAFLARLA TAŞINIP ÇÖPE Mİ ATILDI?

Hastanenin güvenlik kamerası görüntüleri, kirli çarşafları taşıdığı bir bohçayı bir konteynere koyan bir patoloğu gösteriyor. Polisler, Everleigh'i bulup bulamayacaklarını anlamak için giysiler ve tıbbi atıklar arasında saatlerce uğraştılar, ancak başarısız oldular. Boston25 News’de yayınlanan raporlara göre, bir işçi polislere “muhtemel senaryo”nun bebeğin konteynere atıldığı olduğunu söyledi. Everleigh, Ross ve McCarthy'nin önceki iki bebeklerini kaybettikten sonraki üçüncü hamileliğiydi. Alana Ross, Everleigh'e hamile olduğunu Sevgililer Günü'nde öğrendi. (Hürriyet)