Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’nin güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan, taşkınlık yapan iki kişiye “Sessiz olun” dediği için boynundan bıçaklanarak öldürüldü. 1.5 aylık evli Tuğrul Okudan’ı öldürmekten tutuklanan Çetin Karakoğuş’un 11, Mazlum Bağlamacı’nın ise 27 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul’da motosiklet kazası geçiren Çetin Karakoğuş ve Mazlum Bağlamacı, önceki akşam 18.45 sıralarında Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’ne kendi imkânları ile gitti. Burada hastane personeliyle tartışmaya başlayan Mazlum Bağlamacı ve Çetin Karakoğuş, taşkınlığa devam edince güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan (35), “Sessiz olun. Başka hastalar da var” diye kendilerini uyardı. Bu uyarıya sinirlenen Çetin Karakoğuş, dışarıda bulunan motosikletten bıçak alarak geri döndü. Daha sonra da Tuğrul Okudan’ı boynundan bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Okudan’a ilk müdahale hastanenin acil servisinde yapıldı. 1.5 ay önce evlenen Okudan, ilk müdahalenin ardından sevk edildiği özel hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Okudan’ı bıçaklayan Çetin Karakoğuş ve olaya karışan Mazlum Bağlamacı gözaltına alındı. Çetin Karakoğuş ve Mazlum Bağlamacı., Emniyet’te sorguya alındı. Çetin Karakoğuş’un 11, Mazlum Bağlamacı’nın da 27 suç kaydı olduğu anlaşıldı. Şüpheliler, Emniyet’teki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

VALİ: CEZALARINI ÇEKECEKLER