• BIST 108.508
 • Altın 153,730
 • Dolar 3,8505
 • Euro 4,5205

  Hasta bakım kursu açıldı

  18.03.2008 14:45
  Nazilli’de özürlü ve hasta bakım kursu açıldı. Sertifikalı bakıcıların artmasına yönelik açılan kursta ilk etapta 30 kursiyer eğitim alacak.
  Hasta bakım kursu açıldı
  Hasta bakım kursu açıldı Hasta bakım kursu açıldı Hasta bakım kursu açıldı

  Nazilli"de özürlü ve hasta bakım kursu açıldı. Sertifikalı bakıcıların artmasına yönelik açılan kursta ilk etapta 30 kursiyer eğitim alacak. Okyanus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde açılan kurs, Nazilli Halk Eğitimi Merkezi, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülecek.
  Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız"ın kurdelesini kestiği kurs açılışına Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Karakaşlı, İlçe sağlık Gurup Başkanı Dr Orhun Örer, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Baştabibi Dr. Barbaros Küçükoğlu, Okul Müdürleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet, dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı.
  Açılışta konuşan Kaymakam Caner Yıldız, Nazilli"deki sivil toplum örgütlerinin çalışmalarından çok memnun olduğunu ifade ederek, kaymakamlık olarak toplum yararına çalışan örgütleri her zaman destekleyeceklerini kaydetti. Okyanus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Oktay, desteğe ve işe ihtiyacı olan bayanlara sahip çıkarak iş edindirdiklerini ifade ederek “Dernek olarak hedefimiz eşi olmayan, eğitim seviyesi düşük ve desteğe ihtiyacı olan kadınlarımıza iş ve ekmek kapısı açmaktır. Nazilli"de ilk kez açılan bu kursumuzda 30 bayan arkadaşımız özürlü ve hasta bakım konusunda 160 saat kurs görecekler. Kursumuzda eğitimi Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Baştabibi Dr. Barbaros Küçükoğlu verecek. Kurs sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimiz önemli bir eksikliği gidermiş olarak iş hayatına atılacak ve ekonomik açıdan biraz olsun rahata kavuşacaklar. Sertifikalı bakıcı olarak her zaman iş bulabilecekler” dedi.
  Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Baştabibi Dr. Barbaros Küçükoğlu, kurslar sayesinde yaşlı bakımı konularında sertifikalı bakıcıların arttığını ifade ederek “Gelişen dünya şartlarında, geleneksel aile yapısının değişmesi ile toplumumuzda bakıma en fazla muhtaç durumda kalan yaşlılarımızın, özürlülerimizin, sağlıklı ve emin ellerde bakımının sağlanması günümüzün en önemli sorunlarından biri olmuştur. Gençlerin aileleriyle aynı ortamda kalmamaları, erkek ve kadınların iş hayatında aktif rol almaları, sosyo-ekonomik şartlar ve değişik nedenlerle gençlerin ailelerinin yaşadığı ortamlardan başka yerlere gitmesi, huzur ve bakım evleri ile bu hususta yetişmiş elemanın az olması, ilçemizde Yaşlı ve Özürlü Hasta Bakım Kursu açılmasında zorunluluk ortaya çıkarmıştır. Bu kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim