Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu dışında tüm yurdun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

İyi Çayı Bu Yöntemle Ayırt Edebilirsiniz! Çay Alırken Bunlara Dikkat Etmezseniz Kandırılabilirsiniz İyi Çayı Bu Yöntemle Ayırt Edebilirsiniz! Çay Alırken Bunlara Dikkat Etmezseniz Kandırılabilirsiniz

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Güneydoğu kesimlerde yer yer toz taşınımı beklenmektedir.

Sıcaklıkların Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KEREM ÖKTEN TARİH VERDİ UYARDI

Öte yandan sosyal medya üzerinden hava durumu tahminleri paylaşan Kerem Ökten de önemli uyarılarda bulundu.

Öktem bugün yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

Israrla veriyor. 19 Mart'ta Güneydoğu ve Doğu Anadolu şiddetli yağışlar alabilir. Yüksekler ağır bir kar alır...

Haritayı gösterdi ağır kar yağışı geliyor dedi! Hazırlanın tarih verdi 19 Mart 2024. Kerem Ökten sosyal medya üzerinden duyurdu İstanbul için de uyarı yaptı

İstanbul'a yağış geliyor. Gece ve özellikle Sahur'da şakır şakır yağmur sesi duyacağız...