Antalya'da teleferik kabini düştü, seferlere ara verildi Antalya'da teleferik kabini düştü, seferlere ara verildi
31 Mart 2024 yerel seçimleri geride kaldı. Birçok ünlü isim de belediye başkanı olmak için yarıştı. Erdal Beşikçioğlu, Hakan Peker, Lal Denizli, Mesut Yar, Nasuh Mahruki, İrfan Değirmenci, Gökhan Zan ve Davut Güloğlu gibi isimler yerel yönetici olmak için halktan oy istedi. İşte belediye başkanı olan ünlü isimler...

Türkiye yerel yöneticilerini seçti. 5 yıl boyunca şehri idare edecek yöneticileri seçmek için milyonlarca seçmen sandık başına gitti.

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, ünlü teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lâl Denizli, gazeteci - sunucu Mesut Yar, AKUT'un kurucusu - sporcu Nasuh Mahruki, gazeteci İrfan Değirmenci, şarkıcı Hakan Peker, emekli futbolcu Gökhan Zan ve şarkıcı Davut Güloğlu gibi isimler de belediye başkanı olmak için yarıştı.

Erdal Beşikçioğlu, aday olduğu Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yüzde 56,17 oy alarak belediye başkanı oldu.

Lal Denizli, Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmir-Çeşme adayı olarak seçime girmiş ve aldığı yüzde 54 oy ile yeni Çeşme Belediye Başkanı oldu.

Nasuh Mahruki ise aday olduğu Beşiktal ilçesinde yüzde 11,09 oy alarak yarışı üçüncü sırada bitirdi.

Şarkıcı Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi / Düzce Belediyesi adayı, yüzde 29,52 oy oranı ile AK Parti adayının ardından ikinci sırada yer aldı.

Hakan Peker ise İYİ Parti Safranbolu adayı olarak yerel seçimlere girdi. Yüzde 4,56 oy aldı ve seçimi beşinci sırada bitirdi.

Eski futbolcu Gökhan Zan aday olduğu Hatay ilinde yüzde 1,98 dördüncü sırada yer aldı.

TİP adayı İrfan Değirmenci ise Çankaya'dan aday oldu. Yüzde 5,93 oy alarak yarışı üçüncü bitirdi.

Muğla'nın Datça ilçesinden bağımsız aday olan Mesut Yar aldığı yüzde 7,39 oy oranı ile üçüncü sırada bitirdi.