Sosyal medya hesabı üzerinden milli voleybolcu Hande Baladın'a "Spor kulübüne giderken arabanı tararım, yüzüne asit atacağım" şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla 8 yıl 9 aya kadar hapsi istenen Mustafa Neşeli'nin tahliyesine yapılan itiraz reddedildi.

Milli voleybolcu Hande Baladın'a, oynadığı Eczacıbaşı Dynavit takımına ve sponsor firmaya yönelik Instagram kullanıcısı Mustafa Neşeli sosyal medya üzerinden tehdit mesajı içeren paylaşımlar yaptı.

Hande Baladın'a yönelik "Kızım dedim, orman yoluna yatarım, spor kulübüne giderken arabanı tararım dedim. Benden şikayetçi olmadı. Benden korkmadı.

10 yıl önce o korkunç kazada ölmüştü… Kızı da, ‘kardeşim’ dediği dostu da onu unutamadı… ‘Seni her gün çok özlüyoruz’ 10 yıl önce o korkunç kazada ölmüştü… Kızı da, ‘kardeşim’ dediği dostu da onu unutamadı… ‘Seni her gün çok özlüyoruz’

Ben bunu alenen devamlı tehdit, taciz aklınıza gelebilecek ne varsa uyguladım.

Fakat saf aşık gibi göründüm kendisine. Sanki bana her şeyi yaptırabilecek bir insanmış gibi. Bu da bundan nemalandı...", "Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor.(...) Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok" şeklinde ifadeler kullandı.

"KADINA KARŞI TEHDİT" SUÇUNDAN DAVA AÇILDI

Bu paylaşımlar üzerine can güvenliğinden endişe duyan Hande Baladın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma açılması üzerine polis tarafından gözaltına alınan Mustafa Neşeli, 1 Ağustos'ta tutuklandı.

Savcılık, Mustafa Neşeli'nin "Zincirleme şekilde kadına karşı silahla tehdit" suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesindeki 7 Eylül'de görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Mustafa Neşeli savunmasının alınmasının ardından tahliye edildi.

Mahkeme, sanığın akıl sağlığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınması için yeniden yazı yazılmasına da hükmetti.

Duruşma sonrasında sanığın tahliyesine Aile Bakanlığı avukatları tarafından itirazda bulunuldu. İtirazı değerlendiren İstanbul 39. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye kararının usul ve yasaya uygun olduğunu, hukuka aykırılık bulunmadığını belirterek itirazın reddine karar verdi.

Eczacıbaşı ve A Milli Takım'daki performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Hande Baladın, geçtiğimiz senelerde Milliyet'e özel bir röportaj verdi.

Milli sporcu hakkında merak edilenleri yanıtlarken, Survivor programı ve Galatasaray'a kiralandığı dönem hakkında da merak edilenleri açıklamıştı.

İşte Hande Baladın'ın röportajından öne çıkanlar ''Galatasaray’da geçirdiğim sezon benim adıma çok yararlıydı. Çünkü en iyi performanslarımdan birini ortaya koyduğum sezondu.

Kiralık sözleşmem zaten bir seneydi. Daha sonra Eczacıbaşı’na geri dönecektim. Galatasaray’da geçirdiğim sezon benim adıma çok yararlıydı.

Çünkü en iyi performanslarımdan birini ortaya koyduğum sezondu. Kariyerim adına da dönüm noktalarından biriydi diyebilirim o bir sezon için. Orada aralıksız oynayarak ve sorumluluk alarak kendime çok şey kattım.

Arta kalan gerçekten çok fazla vaktimiz olmuyor. Ama olabildiğinde kısıtlı zamanlarda neye çok önem verdiğim ve en çok neyden keyif aldığım ortaya çıkıyor.

Çünkü kendime kalan bu az zamanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Aileme ve arkadaşlarıma vakit ayırmaya çalışıyorum.”