A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'yı da yenerek olimpiyatlara gitmeyi garantiledi A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'yı da yenerek olimpiyatlara gitmeyi garantiledi
FIFPRO Player IQ Büyümenin Ötesi Toplantısı bugün İstanbul’da bir otelde düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve UEFA Şampiyonlar Ligi Elçisi Hamit Altıntop, daha sona basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Altıntop, “Burada özellikle futbolcu kardeşlerimizin yıl boyunca çok fazla maça çıktığı, antrenman yaptığını bunun da sakatlıklara neden olduğunu konuştuk. Herkes çözüm önerileri paylaştı. Benim şahsi fikrim; daha bilinçli olaya yaklaşmak. Yani idman öncesi - sonrası neden bunlar yapılıyor, beslenmeler neden böyle tercih ediliyor. Oyuncu arkadaşlarımızı biraz daha eğitmeliyiz diye düşünüyorum. Tabii ki bunun için bir kadro gerekir, kadro demek bunun eğitimini almış, bunun tecrübesini yaşamış insanları buraya dahil etmemiz lazım. Bir grup futbolu bırakan arkadaşlar olabilir, diğer grup da üniversitelerde eğitim almış, profesyonellerden oluşur. Bunları bir araya getirdiğimizde faydalı olabileceğine inanıyorum. Futbolu bıraktıktan sonra futbolcularımız maalesef ikinci kariyerleri dediğimiz yerde nasıl yol alabileceklerini bilmedikleri için burada sorumlu sadece futbolcu değil veya sadece menajeri değil, kulüpler de biraz daha destek olabilir diye düşünüyorum. Biraz daha eğitimi de ön plana koyabilirsek geçişler daha kolay olur ve en önemlisi faydalı olacaktır futbolumuza. Onu konuştuk. Tabii ki çok zor bir süreç bu. Konu geniş bir konu” ifadelerini kullandı.

“Çok zor bir maç olacak”

Hamit Altıntop, Manchester City ile Inter arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi Finali'nde Atatürk Olimpiyat Stadı’nın ev sahipliği yapacak olmasının 2028 veya 2032 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlenmesine nasıl etki edeceğine ilişkin ise şunları söyledi: