• BIST 98.066
 • Altın 259,730
 • Dolar 5,7096
 • Euro 6,4066

  Haluk Alıcık Hakkında Açılan Dava Ve Aydın İzlenimlerim

  10.09.2018 08:30
  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Değerli okuyucularım, Ağustos ayı ve Eylül ayı Aydın ilinin en güzel zamanıdır, her şey boldur. İncir adeta sizi çağırır. Sizinle birlikte tabiatın tüm canlıları bu meyveyi yemek için adeta birbirini ezer.

  İNCİR AĞLIYOR,

  Şu an aydın ilindeki tüm incir ağaçları ağlıyor. İncir daha dalında olgunlaşmadan jeotermalin yarattığı hava kirliliği sebebiyle dalında çürüyor ve olgunlaşmadan dalından yere düşüyor.

  Bununla birlikte Aydın incir üreticisi de incirle birlikte ağlıyor. Maalesef bu sene jeotermal yüzünden rekolte düşük. Hala daha TARİŞ incir fiyatını tespit edemiyor. Amerika’dan bir arkadaşım 100 ton incir istedi. Fiyat belli olmadığı için malın ihracatı gerçekleşmedi. Konuyla ilgili hiçbir ümit maalesef yok. Aydın halkı da incir ile birlikte jeotermalden ötürü hızla çoğalan kanser hastalığı ile uğraşıyor.

   

  AYDIN’DA POLİTİKA PAZARI AÇILDI

   

  Aydın ilinde inanılmaz bir politika pazarı açılmış vaziyette. Gazete köşe yazılarına baktığınız zaman her ilçede adaylıklar ilan ediliyor. Kendilerine rakip olabilecek kişiler de siyasi iktidarın FETÖ olayında bu kişileri ihbar edin ifadesi sonucunda her adayı ihbar ediyor. Ellerindeki dosyalar ile savcılığın kapısını çalıyorlar.

  Normal şartlarda rakibi olduğu kişiyi yenemeyecek bu meczuplar, itibarlı bu kişileri mahkemelerde cezaya çarptırıp rakiplerini saf dışı etmeye çalışıyor.

  haluk-alicik.jpg

   

  HALUK ALICIK FETO DAVASI,

  Nazilli’de son seçimlerde çok ciddi bir rey ile Belediye Başkanı seçilen Sn. Haluk Alıcık ile www.aydinpost.com yazarları ile “Haftanın Beşlisi” açık oturumunu yaptık.

  Haluk Alıcık Kardeşimizi hiç bu kadar üzgün görmemiştim.

  Çünkü elime geçen bu belge ile Savcılık 2016 yılında 18361 soruşturma No Esas2018/5434 iddianame No:2018/886 Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu olarak Aydın Ağır Ceza Mahkemesine iddianameyi hazırlayıp sunuyor. Savcılığın iddianamesinde deliller kısmındaki ifade İDDİAA GİZLİ TANIK İFADELERİ IHBAR BEYANLARI diyor. Belgeyi de size aşağıda sunuyorum.

   

  Bu konu Haluk Alıcık hakkında 2016/18361 tarihinden beri devam ediyor.

  İşte savcılığın gizli tanık vasıtasıyla ortaya konan ihbarlar sebebiyle Sn. Haluk Alıcık Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2018/390 no.lu dosya ile Sn. Haluk Alıcık hakkında dava açılıyor. İlk duruşma 30 Kasım 2018 yapılacak.

   

  Peki, burada ne amaçlanıyor?

  Tabi ki MHP’nin Nazilli ilçesinde yüzde 40 üzerinde rey alan MHP’nin milletvekili seçimlerinde cılız rey alması sebebiyle güçlü Belediye Başkanını saf dışı etme oyunu hem de seçimlere 6 aydan kısa zaman kalması. Bu Haluk Alıcık’ın devre dışı bırakılması oyunudur.

   

  haluk-alicik-dava.jpg

   

  Aynı Oyun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sn Özlem Çerçioğlu için sahneye konmaktadır.

  Normal şartlarda halkın yüzde 44 oyunu alan, belki önümüzdeki seçimlerde bunun en az 10 puan üstünde halkın reyini alacağı anketlerde gözüken Sn. Özlem Çerçioğlu için de son aylarda hazırlanan dosyalar Danıştay tarafından red edilmesine rağmen, pişirilip tekrar mahkemelerde dava açılıyor.

   

  Çok yazık, maalesef buna iktidardaki insanlar da çanak tutmaktadır.

   

  “Haftanın Beşlisi” programında Sn. Haluk Alıcık’ın isyanını görmenizi isterdim. Konuyu kendine yediremediği için “Ahmet Ağabey, bir haftadır gözüme uyku girmiyor. Bizim aileden hain çıkmaz” deyince inanın üzülmedim değil.

   

  Devletin üst kademelerindeki kişilere bu FETÖ davaları niye açılmıyor da bu insanlar mağdur ediliyor diye düşünmeden edemiyorum.

   

  AYDIN İLİNDE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR…

  Aydın ilinde Yunanlıların Aydınlılara çektirdikleri mezalimi unutmak mümkün değil. Aydın halkı ve Efeler, Yunan işgal kuvvetlerini vatanını düşman çizmesinde ezilmesini istemediği için Atatürk’ün büyük gayretleri ve Efelerimizin ve Aydın halkının üstün gayretleri ile Aydın ilinden söküp atmışlardır.

  Aydın’da Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde yapılan etkinlikler ile muazzam bir şölen düzenlendi.

  Türk Hava Kuvvetlerinin SOLO uçuşları, konserler, havai fişek gösterileri tüm Aydınlıları mest etti. 

   aydin-7-eylul.jpg

  DEĞERLİ OKUYUCULARIM HER AYDINLI KADIN ve ERKEK BÖYLE OLMALI,

   

  Aydın Karacasu’da Fatma Gökdemir, 4 bin metrekare eski tabiriyle 3 trilyonluk arsayı gözünü kırpmadan kızları ve oğluyla birlikte belediye sosyal tesis yapsın, çocuklar yüzme öğrensin diye Sn. Özlem Çerçioğlu’nu arıyor ve arazisini Karacasu Belediyesi’ne bağışlıyor. Özlem Hanım da Fatma Annemizin isteğini yerine getiriyor.

  karacasu-sosyal-tesis.jpg

  Resimde gördüğünüz Fatma Gökdemir Annemiz ile bizzat konuştum.

  “Fatma Anne bu arazi üzerine en azından 50 daire yapardın bu da sana 10 trilyon para getirirdi. Niye bağışladın?” deyince “Ahmet, oğlum ben Yörük kadınıyım. Hayatta bir gün olsun denize gidip yüzmek bana nasip olmadı. Ben Atatürk kadınıyım Karacasu’da bulunan gençler yüzme öğrenip bana dua etsinler. Benim gibi ömür ahirlerini bu özlemle geçirmesinler” dedi ve ilave etti, “Belki bir gün Karacasu’dan yüzme şampiyonu çıkar da aldığı madalyayı benim mezarımın başına asar ise ruhum şad olur” dedi.

  Aydınlı zenginlerden Aydın ili hudutlarında Fatma Annemiz gibi düşünen kaç kişi var acaba?

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 2628 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim