Teknik direktör Stefan Kuntz'un görevinden ayrılmasının ardından sürece dahli olduğu iddia edilen A Milli Takım'ın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, TRT Spor'dan Levent Özçelik'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Japonya ile oynanan hazırlık maçının ardından Stefan Kuntz,"Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, oyuncularımdan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için %100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Ben milli oyuncuydum, Almanya'da oynadım. Alman hocası olarak Türk Milli Takımı başında kenardaysam, bu maçları kazanmak için oradayım! Tüm teknik ekibimle beraber çok fazla efor harcıyoruz. Bizim tek hedefimiz Türk Milli Takımı'nı geliştirmek. Bunun için gururluyuz. En çok canımı acıtan konu, oyuncularım %100'ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil." sözleriyle oyuncularını eleştirmişti..

Fenerbahçe: VAR kayıtları açıklansın! Maçı tekrar oynamaya hazırız Fenerbahçe: VAR kayıtları açıklansın! Maçı tekrar oynamaya hazırız

A Milli Takım'ın kötü gidişatı sonrası Stefan Kuntz uzun süredir tartışılırken Alman hoca ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmış ve TFF eski yönetim kurulu üyesi Selim Soydan, "Kitabın ortasından konuşacağım. Hakan Çalhanoğlu, Kuntz'un gönderilmesi için iki kere yönetimle konuştu." ifadelerini kullanmıştı.