• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Hadise'ye birincilik baskısı!

  11.05.2009 18:50
  Yarışma stresi yüzünden bağışıklık sisteminde sorun yaşayan Hadise bugün Eurovision gecesi giyeceği kıyafetin provasını yapacak. Menajeri Süheyl Atay, “Psikolojik baskıdan yüzünde kızarıklık oldu” dedi.
  Hadiseye birincilik baskısı!
  Hadise'ye birincilik baskısı! Hadise'ye birincilik baskısı! Hadise'ye birincilik baskısı!

  16 MayIs"TaKİ Eurovision Şarkı Yarışması gecesine az bir süre kala Hadise rahatsızlandı. Bağışıklık sistemindeki sorunlar yüzünden suratında kızarıklıklar oluşan Hadise, yarışma gecesine kadar tedavi görecek. 12 Mayıs"ta yarı final elemelerine katılacak olan Hadise"nin yüzündeki lekeleri o gece makyajla kapatacaklarını söyleyen menajeri Süheyl Atay “Yarışmadan çekilmemiz söz konusu değil” dedi.

  Makyajla örtülecek

  Hadise"nin sağlık durumuyla ilgili Atay şunları söyledi: “Yarışmaya kadar iyilileştireceğiz. Hadise"nin içinde bulunduğu durum çok doğal. Gencecik bir kız. Moskova"da her karşılaştığı insan ”Birinciyiz, senden kesin birincilik bekliyoruz, bizi üzme“ diyor. Hadise de milyonlarca insanın sorumluluğunu omuzlarında hissetmeye başladı. Onu biraz dinlendirip, bu konsantrasyondan uzak tutacağız. Yarın (bugün) kıyafet provası var. O zamana kadar hazır hale gelecek. Bu kızı ”illa birincilik“ gibi bir noktaya fikslemeyelim. İkincilik de üçüncülük de bir başarıdır. Türkiye öyle bir beklenti içine girdi ki ikinciliği bile başarısızlık sayacak hale geldi. Yüzündeki kızarıklıklar da yarışma gününe kadar geçecek. Geçmezse de makyajla kapatacağız. O beklentinin getirdiği psikolojik sorun yüzünden suratında kızarıklıkları oluştu.”

  İyileşmezse başkası gider

  Müzİk eleştirmeni Naim Dilmener Hadise"nin gidememesi durumunda neler olacağını şöyle anlattı “Hadise yarışamayacak duruma gelirse TRT yerine bir başka ismi tayin eder. Eurovision şartnamesine göre solist değişebilir ama şarkı değişmez. Yarışmaya katılacak kişi de sadece Düm Tek Tek şarkısını söyleyebilir. Çünkü bu bir şarkı yarışması. 1981 yılında Modern Folk Üçlüsü ve Zerrin Özer ”Dönme dolap“ ile yarışmaya katılacaktı. Fakat Özer son anda ”Ben gitmiyorum“ dedi. Onun yerine Ayşegül Aldinç gitti.”


  "Düm Tek Tek" Google"da birinciliği zorluyor

  İnternettekİ arama motoru Google"un 54. Eurovision Şarkı Yarışması"na katılan parçaların popülerliği ve internette aranma oranlarına göre yaptığı puanlamada Hadise, Norveç"in şarkıcısı Alexander Rybak ile birlikte birinci sırada yer alıyor. Rusya"nın başkenti Moskova"da 12 ve 14 Mayıs"ta yari finalleri ve 16 Mayıs"ta finali yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması"nın bugün olması halinde Türkiye ve Norveç birincilik için yarışacak. Yarışmaya katılan her şarkının internette aranma oranına göre her gün güncellenerek verilen grafiğe göre popülerlikte Hadise birinci, Alexander Rybak ikinci sırada yer alırken, puanlamada her ikisi de 319 puanda gösteriliyor. Sıralamada Norveç ve Türkiye"yi Yunanistan (215), Ukrayna (182), Fransa (167), Rusya (140), İngiltere (138), Danimarka (79), İsveç (75) ve Azerbaycan (73) izliyor. vatan

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim