• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Haberimiz ses getirdi

  08.10.2008 08:48
  Servet Töz’ün gündeme getirdiği “Atatürk Devlet Hastanesi çürük mü?” başlıklı yazısının hemen ardından Aydın kamuoyunda hareketlilik başladı.
  Haberimiz ses getirdi
  Haberimiz ses getirdi Haberimiz ses getirdi Haberimiz ses getirdi

  AYDINPOST ÖZEL-Aydınpost yazarı Servet Töz"ün gündeme getirdiği “Atatürk Devlet Hastanesi çürük mü?” başlıklı yazısının hemen ardından Aydın kamuoyunda hareketlilik başladı.

  Konuyla ilgili olarak Aydın milletvekillerini de çalışma yapmaya yönelten konu hakkında AKP Milletvekili Mehmet Erdem, Töz"e yolladığı yorum mesajında “Töz"ün yazısını dikkatle okudum. Başta Valimiz olmak üzere ilgililere söyledim. Gereği yapılacaktır” derken, CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu ise konuyu Meclis gündemine taşıdı.

  CHP"li Çerçioğlu konuyla ilgili olarak TBMM Başkanlığı"na Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak"ın cevaplandırmasını istediği soru önergesi vererek detaylı bilgi istemesi dikkat çekti.

   

  İşte CHP"li vekilin verdiği soru önergesi:

   

  TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI"NA

   

  Aşağıda yer alan sorularımın Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

   

  Saygılarımla.

   

  Özlem Çerçioğlu

  CHP Aydın Milletvekili

   

  Aydın Atatürk Devlet Hastanesi, 70 uzman, 20 pratisyen hekim, 212 ebe ve hemşire ile çok sayıda sağlık görevlisinin hizmet verdiği ilimizin ikinci büyük hastanesi konumundadır. 01.08.2007 tarihinde bakanlığınız tarafından yapılan kontrolde, binanın çürük olduğu gerekçesiyle yıkımı gerektiği önerisinde bulunmuştur. Buna göre;

   

  1- Binanın beton kalitesinin oldukça düşük olmasınan dolayı Deprem Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Hükümlerinin öngördüğü deprem yüklerini karşılayacak şekilde takviye edilmesinin ekonomik ve pratik olmayacağı, dolayısıyla yapının yıkılmasının uygun olacağı kararı verilmesine rağmen, neden yıkımı gerçekleştirilmemiştir?

   

  2- İki kez yıkım kararı alınan bu riskli ve çürük bina için şu ana kadar yıkım kararını vermemenizin sebebi nedir?

   

  3- Binanın müteahhidi hakkında yasal işlem yapılmış mıdır?

   

  4- Hastanede görev yapan doktor, hemşire, sağlık personeli ve hastaların canı hiçe mi sayılıyor?

   

  5- Binanın güçlendirilmesi konusunda hangi şirket seçilmiştir?

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim