• BIST 107.657
 • Altın 152,854
 • Dolar 3,7162
 • Euro 4,3697

  Gündem değerlendirmesi

  16.12.2008 13:55
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl Başkanı Mehmet Yeter; dıştan ve içten tahrik ve teşvik gören ülkemizdeki bölücü mihrakların Alevilik- Sünnilik konusunu istismar ettiklerini iddia etti.
  Gündem değerlendirmesi
  Gündem değerlendirmesi Gündem değerlendirmesi Gündem değerlendirmesi

  Alevilik-Sünnilik konusunun yapay bir hadise olduğunu savunan Mehmet Yeter; teknik ve maddi alanda baş döndürücü gelişmelere rağmen insanlığın büyük çelişkiler içinde olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük imparatorluğu olan ailenin çökmekte, manevi ve ahlaki bunalım bütün dünyayı sarmakta olduğunu belirten Yeter, “Günümüzde köhnemiş, çürümüş ve çökmeye yüz tutmuş bir medeniyet can çekişmektedir. Ruhunu, özünü, imanını, ahlakını, sevgisini kaybetmiş, insanı insan yapan değerlerden soyutlanmış bir madde yığını halinde can çekişen bugünkü medeniyet geride zulüm, kölelik, bunalım, kin ve nefreti geride bırakmıştır. Bugün bir yanda köhnemiş, çürümüş, çökmeye yüz tutmuş bir medeniyet can çekişirken; öte yanda adına sessiz harp diyebileceğimiz kültür savaşı bütün şiddetiyle devam etmektedir. Bu yolda saldırganların safında yer alarak Türk milletinin tarihi, milli, ahlaki, kültürel değerlerine savaş açan gafillerin ve hainlerin davranışı ise ibret ve üzüntü vericidir” dedi.
  Bugün Türk milletinin içte ve dışta çok büyük fitne ile karşı karşıya olduğunu ileri süren Yeter, şunları söyledi: “Müslüman Türk milletini Alevi-Sünni, Kürt-Türk diye bölerek ülkemiz üzerindeki kötü emellerini gerçekleştirmek isteyenler er yada geç hüsrana uğrayacaklardır. Alevilik – Sünnilik yapay bir hadisedir. Korku, menfaat, cehalet, gaflet ve ihanet bu yapay hadiseyi asırlar boyu körükleye gelmiştir. İslâm"da Alevi – Sünni yoktur. Ehl-i Sünnet vardır. Bugün içte ve dışta tarih boyunca bu ülkeyle uğraşmış bazı mihraklar Müslüman – Türk milletinin imanlı evlatlarını Alevi – Sünni diye bölerek; Ehl-i Beyt"in on iki imamlarının, Horasan erenlerinin hassasiyetle takip ettikleri Ehl-i Sünnet yolundan ve İslami kimliklerinden uzaklaştırmak gayreti içindedirler” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim