banner4

Zaman'ın patronu koruma telaşı

Zaman gazetesi, Soma faciasının sorumluluğunu hükümete yıkma telaşı içinde. Soma Holding'in patronu Alp Gürkan'ın ihmallerini bir türlü görmeyen veya görmek istemeyen Zaman, facianın nedenini, raporlarla aksi kanıtlanmasına rağmen trafo patlamasına bağlam

Zaman'ın patronu koruma telaşı
banner26

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği yangının sebebinin savcılık dosyasına giren bilirkişi raporuna göre, olayın çıkış sebebinin trafo patlaması nedeniyle olmadığı, hava ile temas eden kömürün oksitlenmesi ve ortaya çıkan ısıyla birlikte kömürün yandığı vurgulanmıştı.

Savcılık dosyasına giren bilirkişi raporuna rağmen, paralel örgütün yayın organı Zaman gazetesi ilginç bir habere imza attı. Bilirkişi raporunu görmezden gelen Zaman gazetesi, facianın nedenini defalarca uzmanlar tarafından aksi söylenmesine rağmen, manşetinden trafo patlaması nedeniyle olayın yaşandığını anlatan skandal bir habere imza attı. Zaman'ın bu skandal haberinin, Soma Holding'in patronu Alp Gürkan'ı koruyup, olayın tüm sorumluluğunu AK Parti hükümetine yıkmaya çalışmak olarak algılandı.

STAR GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 13:41

banner79

banner78