banner339
banner313

Yüzyılın en uzun tutulması için geri sayım başladı

Ay tutulması ya da kanlı ay tutulması için geri sayım başladı. 21. yüzyılın en uzun süreli ay tutulması öncesi heyecan dorukta. Peki; Ay tutulması ya da kanlı ay tutulması ne zaman? Kanlı Ay tutulması burçlara nasıl etki edecek? İşte kanlı ay tutulması, kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi ve Ay tutulması namazı...

Yüzyılın en uzun tutulması için geri sayım başladı
banner401
banner399

Ay tutulması için geri sayım başladı. Ay tutulmasının özelliği aynı zamanda kanlı ay tutulması olmasında. Ay tutulması yani kanlı ay tutulması 4 saat sürecek ve 21. yüzyılın en uzun kanlı ay tutulması olacak. 4 saatlik süre içerisinde tam tutulma ise 1 saat 43 dakika sürecek. Yani tam tutulma 1 saat 43 dakika toplam tutulma süresi ise 4 saati bulacak. Peki; ay tutulması yani kanlı ay tutulması ne zaman? Ay tutulması - kanlı ay tutulması burçlara nasıl etki edecek? İşte kanlı Ay tutulması ve burçlara etkisi...AY TUTULMASI - KANLI AY TUTULMASI NE ZAMAN?

Ay tutulması 27 Temmuz Cuma günü akşam saatlerinde başlayacak. Bu tutulma 21. yüzyılın en uzun tutulması olarak tarihe geçecek. 1 saat 43 dakika sürecek olan tutulma Afrika'nın çoğu bölgesinden, Ortadoğu'dan, Güney Asya'dan, Hint okyanusundan, Güney Amerika'nın doğusundan ve Türkiye'den izlenecek.

İşte Ay tutulması saatleri:

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 21:39
banner218