banner313

YKS ek tercih başvurusu ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercihleri için bekleyiş sürüyor. Her geçen gün adaylar tercih tarihinin bir an evvel açıklanmasını istiyor. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman başlar?

YKS ek tercih başvurusu ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı?


YKS süreci devam ediyor. Boş kontenjanlar için adaylar ek tercihte bulunacak. Adaylar hemen hemen her gün ÖSYM'nin sitesini kontrol ederek 'YKS ek tercih başvurusu ne zaman başlayacak?' sorusuna cevap arıyor. İşte ayrıntılar...

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme tercihleri hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene YKS tercih sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme tercihleri 13 Eylül'de başlamıştı. Aradaki 13 günlük süre ele alındığında bu sene YKS ek yerleştirme tercihlerinin 19 Ağustos'ta başlaması bekleniyordu. Fakat Üniversite kayıtlarının 19-23 tarihleri arasında alınacak olması nedeniyle ek tercihlerin 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 12:15
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k