banner158
banner218

YKS ek tercih başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?

YKS ek tercih başvuruları başlamış değil. Adaylar sık sık ÖSYM'nin sitesini kontrol ederek herhangi bir duyuru var mı diye sorguluyor. Öte yandan geçmiş dönemde nasıl bir süreç izlediği de araştırılıyor. İşte detaylar...

YKS ek tercih başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?
banner216


YKS ilk tercihlerinden bir sonuç elde edemeyen adaylar ek tercih kovalıyor. ÖSYM'den konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmaması adayları "YKS ek tercih başvuruları ne zaman başlayacak?" sorusuna yöneltiyor. Diğer yandan da bir önceki senenin bilgileri merak ediliyor. İşte konuya ilişkin detaylar...

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme tercihleri hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene YKS tercih sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme tercihleri 13 Eylül'de başlamıştı. Aradaki 13 günlük süre ele alındığında bu sene YKS ek yerleştirme tercihlerinin 19 Ağustos'ta başlaması bekleniyordu. Fakat Üniversite kayıtlarının 19-23 tarihleri arasında alınacak olması nedeniyle ek tercihlerin 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 12:47