banner339
banner274

Yıldırım'dan sosyal medyada paylaşılan o genelgeye çok sert tepki!

Başbakan Yıldırım, sosyal medyada paylaşılan Başbakanlık genelgesi iddialarına ilişkin "Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki. Kim yaptıysa büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli yasal işlemleri başlatırlar. Devlet işi cidd

Yıldırım'dan sosyal medyada paylaşılan o genelgeye çok sert tepki!
banner401
banner427

Başbakan Binali Yıldırım, sosyal medyada, Başbakanlık  tarafından yayımlandığı öne sürülen ve kamu kurum kuruluşlarında "Hayırlı işler",  "Hayırlı akşamlar" gibi kalıpların kullanılmamasının istendiği iddia edilen  genelgeye ilişkin, "Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki. Kim yaptıysa,  büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli yasal işlemleri  başlatırlar. Devlet işi  ciddiyet ister." dedi. 
 
Başbakan Yıldırım, AK Parti Adana İl Başkanlığı'nca düzenlenen "Sandık  Yönetimleri Toplantısı"na katılmak üzere geldiği Adnan Menderes Kapalı Spor  Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bir gazetecinin, "Sosyal medyada, Başbakanlık tarafından yayımlandığı  öne sürülen ve kamu kurum kuruluşlarına gönderilen bir genelge dolaşıyor"  ifadeleri üzerine Yıldırım, "Her şeye inanıyor musunuz? Dedikodulara itibar  etmeyin. Biz söyleyeceğimizi milletimize doğrudan söyleriz." diye konuştu.
 
Başbakan Yıldırım'ın "Ne yazmışlar?" diye sorması üzerine gazeteciler,  "Hayırlı işler", "Hayırlı cumalar", "Hayırlı günler", ifadelerinin  yasaklandığının iddia edildiğini belirtti.
 
Bunun üzerine Yıldırım, "Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki.  Kim yaptıysa büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli  yasal işlemleri başlatırlar. Devlet işi ciddiyet ister. Önüne gelen bilgisayarda  yapıştırma, kesme, sahtekarlık aldı başını gitti. Ama bunun bedelinin ağır  olduğunu yapanların da bilmesi lazım. Milletimiz ne zaman kime 'evet' diyeceğini  de bilir, kime 'hayır' diyeceğini de bilir. Ayrıca bir tarife gerek yok, arife  tarif gerekmez." değerlendirmesini yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 21:14
banner218