banner339
banner274

YGS'ye gireceklere geçici kimlik uyarısı

YGS sınav giriş yerleri için araştırmalar sürürken ÖSYM tarafından yapılan uyarı üniversite adaylarının kafasında soru işaretleri yarattı. ÖSYM, .12 Mart'ta gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'yla ilgili geçici kimlik kartı uyarısında bulundu.

YGS'ye gireceklere geçici kimlik uyarısı
banner401
banner427

YGS'ye girecek öğrenciler sınav giriş yerlerini araştırmaya devam ederken ÖSYM'den uyarı geldi.12 Mart'ta gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuran adayların, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamının genişletildiği, bu nedenle adayların 'geçici kimlik kartı' ile de sınava girebilecekleri duyuruldu. Peki, YGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kart düzenleninceye kadar verilecek geçici kimlik belgesinin kapsamının genişletildiği, daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar kabul edilmesinin sağlandığı bildirildi. 

YGS'ye girecek 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının öncelikli olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapıldığı kaydedilen duyuruda, "2017 YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut nüfus cüzdanları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecekler." bilgisi paylaşıldı. Yeni kimlik kartlarıyla ilgili duyurunun ardından YGS sınav giriş yerleri de yeniden gündeme geldi. Peki, 12 Mart günü gerçekleştirilecek olan YGS giriş yerleri ne zaman belli olacak. İşte, detaylar!

SINAV GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

YGS sınavı için geri sayım devam ederken, sınav giriş belgelerinin ne zaman yayımlanacağı, sınava çok kısa bir süre kalması nedeniyle merak edilen konular arasında yer aldı. Geçtiğimiz yıl 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilen YGS sınavı için sınav giriş belgeleri 02 Mart Perşembe günü yayımlanmıştı.

Bu yıl 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek YGS giriş belgelerinin 02 Mart Perşembe günü yayımlanacağı öngörülüyor.

2017 YGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için hırsla hazırlandığı 2017 YGS sınavı bu yıl 12 Mart Pazar günü yapılacak. Öğrenciler bu sınavda ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testine tabi tutulacak. Adaylar, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programlarından (müfredat) sorumlu olacak. YGS, 12 Mart 2016 Pazar günü tek oturumda yapılacak ve sınav, saat 10.00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 21:35
banner218