banner339
banner313

Yeryüzü Doktorları Afganistan’da

Afganistan'da, uzun bir süredir hizmet veren Yeryüzü Doktorları bölge halkına ihtiyaç sahiplerine destek vermeye devam ediyor.

Yeryüzü Doktorları Afganistan’da
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Ülkede uzun yıllardır sağlık alanında hizmetlerini sürdüren Yeryüzü Doktorları, ciddi boyutlara ulaşan açlık sorunu ile mücadele için de 2020 yılından beri de beslenme sağlığı projeleri yürütüyor. Bu kapsamda Afganistan’ın 15 ilinde bulunan beslenme sağlığı merkezleri ve 11 mobil ekibi ile hamile/emziren anneler ve çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak muayene ve beslenme tedavileri uyguluyor, insanların yeniden hayata tutunmaları için sürekli ve kesintisiz olarak çalışıyor. Aynı zamanda temel gıdaya erişimin kısıtlı olduğu ülkede, Kunduz’a göç etmek zorunda kalan 329 aileye dağıttığı gıda paketleri ile destek oldu.

Afganistan’da sağlık yardımlarının devamlılığının önemli olduğunu belirten Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Afganistan bizim çok uzun zamandır ilişkilerimizin güçlü ve köklü olduğu bir ülke. Bizler sağlık hizmetlerine ve gıdaya erişimin kısıtlı olduğu Afganistan’da, beslenme sağlığı merkezlerimiz ile sürekli hizmet veriyoruz. Bununla birlikte temel gıdaya erişimi kolaylaştırarak ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bugünlerde, gıda paketleri dağıttık. Milyonlarca kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Afganistan’da çalışmalarımızı her zaman olduğu gibi bugün de sürdürüyor, bağışçılarımızın yardımları ile Afgan halkına destek olmaya devam ediyoruz.” dedi.
banner218