banner158
banner218

Yeni askerlik sistemi ne zaman geliyor? Askerlik kaç ay olacak?

Yeni askerlik sistemi için heyecan dorukta... Yüz binler detayları araştırırken dün Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop çok önemli bir açıklamada bulundu. Bu açıklamayla birlikte "Askerlik kaç ay olacak?" araması da gündem oldu.

Yeni askerlik sistemi ne zaman geliyor? Askerlik kaç ay olacak?
banner216

Yeni askerlik sistemi yüz binlerce kişi tarafından sabırsızlıkla bekliyor. Silahaltında olanlar ve yakın zamanda askere gidecekler hemen hemen her gün konu hakkında bilgi almak istiyorlar. İşte konu hakkındaki son açıklama...

İLK TASLAK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULDU

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop, bilgilendirme toplantısında yeni askerlik sistemi konusunu da değindi. Aktop "Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 11:46