banner239
banner218

Yandex'ten flaş Türkiye kararı

Yandex'ten flaş Türkiye kararı

Rusya merkezli arama motoru Yandex'in Türkiye'deki ofisini kapatma kararı aldığı öğrenildi. Yandex Türkiye pazarına 2011 yılında girmişti. Konuyla ilgili olarak iletişime geçtiğimiz Yandex'in Türkiye ofisi, kapanış kararını yalanlamadı. Ancak gelişmelerle ilgili olarak açıklamanın e-posta aracılığıyla duyurulacağı belirtildi.

Yandex'in Türkiye ekibininin üst düzey yönetiminden Habertürk'ün teyit ettiği gelişmeye göre Rusya merkezli şirketin Türkiye operasyonuna bu ay sonu itibariyle son verilecek.

EKİMDEN İTİBAREN OPERASYONLARINA RUSYA'DAN DEVAM EDECEK

Marketing Türkiye'de de yer alan bilgilere göre Yandex'in Türkiye'deki operasyonlarını Ekim ayından itibaren Rusya merkezli olarak devam edeceği ifade ediliyor.

TÜRKİYE'DE PAZAR PAYI YÜZDE 12.8

Google'ın yüzde 84'lük pazar payına sahip olduğu Türkiye arama motoru pazarında Yandex'in ise Ağustos 2020 itibariyle yüzde 12.8'lik pazar payı bulunuyordu.

NAVİGASYON ALANINDA DA FAALİYET GÖSTERİYORDU

1997 yılında kurulan Yandex, Türkiye'de arama motorunun yanı sıra e-ticaret, navigasyon, mobil uygulama ve reklamcılık alanlarında faaliyet gösteriyordu.

Yandex Türkiye ofisindeki çalışanların, Rusya merkezli şirketin aldığı bu karardan yeni haberleri olduğu öğrenildi. Yandex'in Türkiye'deki ofisi İstanbul- Şişli'de Levent Plaza'da yer alıyordu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 06:37
banner230