banner339
banner274

Vali Şahin: Kandil'de Çok Ciddi Anlamda Doğalgaz ve Petrol Rezervleri Var

Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Kandil'de de çok ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervlerinin" olduğunu açıkladı.

Vali Şahin: Kandil'de Çok Ciddi Anlamda Doğalgaz ve Petrol Rezervleri Var
banner401
banner427

Samsun Valisi Şahin, "Bugün Kandil'i çok duyuyoruz ama sadece terör örgütünün yuvalandığı yer gibi görüyoruz. Aslında Kandil'de de çok ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervlerinin olduğu ve orayı PKK'lı teröristlerin kamp gibi kullandığı aldatmacasıyla bizi götürüyorlar" dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Serra Otel'de düzenlenen, '2'nci Ulusal Biyoyakıtlar Sempozyumu' açılış törenine katıldı. Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 27-30 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen sempozyumda bir konuşmasını yapan Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Kibar Ak, " Türkiye petrol ve petrol ürünleri açısından dışa bağımlı bir ülkedir.

"BİLİMSEL ETKİNLİKLER BÜYÜK ÖNEM KAZANMAKTADIR"

Özellikle enerjide dışa bağımlı olan ülkeler için önemli bir fırsat olan yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları Türkiye için de önemli bir itici unsur durumuna gelmiştir. Ülkemiz yenilebilir enerji kaynakları bakımından zengin sayılabilecek durumda olmasına rağmen mevcut potansiyelini yeterince kullanamamaktadır. Yenilebilir enerji konusunda çalışmaların hızlı ve yoğun olarak yapılması gerekmektedir. Bu sebeple bu tür bilimsel etkinlikler büyük önem kazanmaktadır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 18:48
banner218