banner339
banner313

Ünlü işadamları Serkan Arıkan ve Nevzat Ballı tutuklandı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında serbest bırakılmalarına savcılıkça yapılan itiraz mahkemece kabul edilen ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 9 şüpheli arasın

banner362
Ünlü işadamları Serkan Arıkan ve Nevzat Ballı tutuklandı!
banner385


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında,  Çağlayan'dakiİstanbul Adalet Sarayına getirilen şüpheliler Arıkan ve Ballı ile  Bünyamin Gülacer, nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.
 
Burada tekrar savunma yapan şüphelilerden Arıkan ve Ballı'nın,  haklarındaki yakalama kararı yüzlerine okunarak tutuklanması, Gülacer'in ise adli  kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmedildiği öğrenildi.
 
Yakalaması olan şüphelilerden Cahit Durmaz, Özlem Rukiye Kartal Üçüncü  veTUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz bir süre önce tutuklanmıştı. Ünlü  restoran zinciri sahibi Ahmet Tozlu da nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliğince  dün tutuklanmıştı. Şüphelilerden Güllüoğlu baklavalarının sahibi Nejat Güllü ise  delil durumunun lehine değişme ihtimali göz önüne alınarak adli kontrolle serbest  bırakılmıştı.
 
Soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli sayısının 35'e çıktığı  belirtildi.
 
Süreç
 
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgütün iş dünyası  yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütle bağlantısı  bulunduğu tespit edilen TUSKON'a yönelik operasyonda 196 kişi hakkında gözaltı  kararı verilmiş, gözaltına alınan aralarında Ömer Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü,  Nejat Güllü, Rena Tezcan Açıkgöz'ün de bulunduğu 65 şüpheli tutuklanmaları  talebiyle hakimliğe sevk edilmişti.
 
Mustafa Şevki Kavurmacı'nın da içinde yer aldığı 17 şüpheli savcılıkça  serbest bırakılmıştı. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, 65 şüpheliden Ömer Faruk  Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu 27'sinin silahlı terör örgütüne üye  olmak suçundan tutuklanmasına karar vermişti. Hakimlik, Nejat Güllü ve Açıkgöz'ün  de içinde bulunduğu 38 kişiyi adli kontrol hükümleri uygulayarak serbest  bırakmıştı.
 
Soruşturmayı yürüten savcılık, bu şüphelilerin serbest bırakılmasına  itiraz ederek, şüpheliler hakkında ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs  etmek'' ve ''Silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan tutuklamaya yönelik  yakalama kararı çıkarılmasını talep etmişti.
 
Bu talebi değerlendiren nöbetçi İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği 3,  İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği 4 ve İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği ise 2  şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.  Hakimlikler, diğer 29 şüpheli hakkında tutuklanmaya yönelik yakalama kararı  talebini ise reddetmişti.
 
Soruşturma kapsamında ayrıca, haklarında gözaltı kararı verilen ancak  adreslerinde bulunmayan, TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in de aralarında bulunduğu  114 şüpheli hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 00:41
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k