banner83

"Uğur'u olaylar yüzünden kaybettik, sizi istemiyoruz"

İstanbul Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında boynuna isabet eden kurşun nedeniyle hayatını kaybeden Uğur Kurt'un cenazesi, dün memleketi Sivas'ta toprağa verildi.

banner94
banner26

Kurt'un cenazesi İstanbul'da düzenlenen törenin ardından akrabaları ve yakınlarının da aralarında bulunduğu 7 otobüslük konvoyla acının adresi Sivas'ın Üzeyir köyüne ulaştı. Araçtan alınan Kurt'un tabutu köyde bulunan cem evinin bahçesine konuldu. Annesi babası kardeşleri eşi yeğenleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü ve ağıt yaktı. Burada kılınan cenaze namazının ardından Kurt'un cenazesi köy mezarlığına götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazenin defnedildiği sırada mezarlık yakınında pankart açan Sivas Demokrasi Platformu hükümet aleyhinde çeşitli sloganlar attı. Bu sırada Uğur Kurt'un ablaları ve bazı yakınları, "Uğur'u bu olaylar yüzünden kaybettik, sizi burada istemiyoruz" şeklinde tepki gösterdi. Aile yakınları ile grup arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışma, diğer aile bireylerinin araya girmesi ile gerginlik kısa sürede önlendi. Cenaze törenine CHP milletvekilleri Malik Ecder Özdemir, Mahmut Tanal, Muharrem Işık ile il teşkilatı üyeleri de katıldı. 

Yılmaz tesadüfen oradan geçiyormuş
İstanbul Okmeydanı'ndaki olaylarda, polise atılan el yapımı parça tesirli bombaların patlaması sonucunda ölen Ayhan Yılmaz'ın (42) cenazesi, dün Yeni Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi. Tabuta Türk Bayrağı örtüldü. Kağıthane'deki Berat Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Yılmaz'ın ailesi ve yakınları katıldı. Ağabey Ahmet Yılmaz kardeşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Bu arada yakınları Ayhan Yılmaz'ın olaylarla ilgisi olmadığını ve tesadüfen oradan geçtiğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2014, 10:36

banner102