banner339
banner391
banner274

''Türkiye'nin aşı tablosunu da açıklansın''

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi, "Yurttaşlarımız bu bedeli canlarıyla ödüyor" diyerek, her akşam turkuaz tabloyla birlikte Türkiye'nin aşı tablosunun da açıklanmasını istedi.

''Türkiye'nin aşı tablosunu da açıklansın''
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, günde ortalama 190 bin kişinin aşılanabildiğini, bugüne kadar sadece 13 milyon vatandaşa çift doz aşı yapılabildiğini ve şu ana kadar her 10 kişiden 7'sinin aşı olmadığını ifade etti.

"YURTTAŞLARIMIZ BEDELİ CANLARIYLA ÖDÜYOR"

Hükümetin yaptığı hatalar zincirinin ağır bir bedeli olduğunu savunan İlgezdi, "Yurttaşlarımız bu bedeli canlarıyla ödüyor. Can kayıplarını en aza indirmek ve tünelin ucunda ışığı görebilmek için şeffaf bir salgın yönetimine ihtiyacımız var." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE'NİN AŞI TABLOSUNU DA AÇIKLAYIN"

Hangi tarihlerde, hangi aşıdan ne kadar doz teslim alınacağının, hangi aşıdan, hangi şehirde, kaç doz olduğunun günlük olarak açıklanmasını isteyen İlgezdi, şunları kaydetti:

"24 saat içinde hangi aşıdan, kaç doz yapıldığını belirtiniz. Gün içinde randevusu olduğu halde, aşı yaptırmayanların sayısını açıklayınız. Aşılananların ve randevusu olduğu halde aşı yaptırmayanların yaş gruplarını, meslek dallarını açıklayınız. Aşılarla ilgili bilgi kirliliğine izin vermemek adına aşılandığı halde hastalananların sayısını, bunlardan hastaneye yatanları ve yoğun bakıma alınanları günlük açıklayınız. Kısacası günü değil, hayatları kurtarmak için sorumluluğunuzun gereğini yerine getiriniz. Bir can bile yitirmemek adına vakit geçirmeden her akşam turkuaz tabloda Türkiye'nin aşı tablosunu da açıklayınız."

 

 
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k