banner83

Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu! 'Baltalı cinayet' davasında flaş gelişme

Bursa'nın İnegöl ilçesinde geçen yıl evine gelip, kendisinden para istediğini iddia ettiği Seçkin Memiş'i (45)i baltayla vurarak öldüren Burhan Tutal, hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Tutal, ilk duruşmada, "Öldürmek için vurmadım, kendimi savunmak için vurdum dedi.

Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu! 'Baltalı cinayet' davasında flaş gelişme
banner94
banner26

Olay, İnegölün Hocaköy Mahallesi'nde 30 Nisan 2018 günü saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Seçkin Memiş (45), çiftçilik yapan Burhan Tutalın (44) evine geldi. Evin kapısında karşılaştığı Tutal'dan para istedi. Tutal, para vermeyi reddedince ikili arasında kavga çıktı. Burhan Tutal, kapı girişinde duran baltayı alıp, Seçkin Memişe vurmaya başladı. Başına ve sırtına aldığı darbelerle ağır yaralanan Memiş, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi'ne götürüldü, ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Burhan Tutal tutuklandı.

'KOMŞULAR GELİN'

Kasten adam öldürme suçundan hakkında dava açılan Burhan Tutal'ın yargılanmasına İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Tutal, Olaydan önce de gelip para istemişti. Yüz lira verdim. Ardından yine istedi, yine yüz lira verdim. Benden sürekli para istiyordu. Olay günü kapımı çaldı, kapıyı açtığımda boğazıma sarıldı. Kendimi korumak için kapının girişindeki odun kesmek için kullandığım baltaya iki kez savurdum. Ondan sonra yere düştü. O sırada, komşular yetişin gaspçıyı vurdum dedim. Ben öldürmek için vurmadım, kendimi savunmak için vurdum dedi. Öldürülen Seçkin Memişin ağabeyi Vedat Memiş ise, Tutal'dan şikayetçi olduğunu söyledi. 20 yıla kadar hapis cezası istenen sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 19:38

banner102