banner339
banner313

Tüfenkci: Belediyeleri teröre peşkeş çektiler

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirme yapılan belediyelerdeki çalışmalara ilişkin, "Bugüne kadar belediyenin imkanlarını, finansını teröre peşkeş çekenler, halkın ihtiyacına kul

Tüfenkci: Belediyeleri teröre peşkeş çektiler
banner401
banner427

Tüfenkci yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığınca KHK  gereği eylül ayında 28 belediyeye görevlendirme yapıldığını anımsatarak,  görevlendirmeler sayesinde söz konusu yerlerdeki insanlara hizmetlerin ulaştığını  söyledi.
 
Bölgedeki insanların bu durumu memnuniyetle karşıladığını aktaran  Tüfenkci, "Bugüne kadar belediyenin imkanlarını, finansını teröre peşkeş  çekenler, halkın ihtiyacına kulaklarını tıkayanlar, asli belediyecilik görevini  yapmayanlar karşısında halkın belediyecilik hizmetlerinin ne olduğunu görmeleri  bakımından önemli değişiklikler oldu. Teröre müzahir belediye başkanları işten el  çektirildikten sonra o yöre halkı, belediyenin hizmet alanı içerisinde kalanlar  parklarının yapıldığını, yollarının asfaltlandığını, belediye hizmetlerinde daha  adaletli ve eşitçi bir yaklaşım sergilendiğini gördüler ve müthiş bir memnuniyet  var." diye konuştu. Tüfenkci, hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.
 
   "Türkiye-Rusya ilişkilerinde yeni sayfa"
 
Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin'in, enerji alanında atılacak adımlar ve ekonomiye yönelik  kısıtlamaların kaldırılacağına ilişkin açıklamalarının iki ülke ilişkilerini yeni  bir sayfaya taşıdığını vurguladı.
 
İki ülke arasında atılan bu adımları ekonomik anlamda olumlu  bulduklarını dile getiren Tüfenkci, bu durumun üreticilerce de memnuniyetle  karşılandığını aktardı.
 
Yaş sebze ve meyve ihracatının da başlamasıyla Türkiye-Rusya  ilişkilerinin eski seviyesinin üzerine çıkacağına inandığını belirten Tüfenkci,  sözlerini şöyle tamamladı:
"Özellikle Cumhurbaşkanı'mızın girişimlerinden sonra iyileşen  Türkiye-Rusya ilişkilerinin yeniden bir ivme kazandığını görüyoruz. İthalat ve  ihracattaki artış rakamları bunu gösteriyor. Yaş meyve ve sebzede sınırlı da olsa  ihracatın açılmasıyla söz konusu ürünlerin gitmeye başladığını görüyoruz. Geçen  hafta Antalya'ya ziyarette bulunduk. Türkiye-Rusya ilişkilerindeki yeni sayfa,  oradaki sebze ve meyve üreticilerimiz tarafından da gayet olumlu bir şekilde  karşılandı. Önümüzdeki dönem içerisinde özellikle enerji ticaretiyle, artan  enerji yatırımlarıyla bu oranın eskisini yakalayacağını ve belki daha da artarak  devam edeceğini göreceğiz."

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 12:08
banner218