banner339
banner313

Tosuncuk neden teslim olduğunu itiraf etti! İşte ilk ifadesi

Dün akşam saatlerinde Türkiye'ye getirilen Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın ilk ifadesinde ailevi sorunlar nedeniyle teslim olduğunu söylediği öğrenildi.

Tosuncuk neden teslim olduğunu itiraf etti! İşte ilk ifadesi
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Çiftlik Bank'la binlerce kişiyi dolandırarak firar eden Mehmet Aydın'ın sorgusu devam ediyor.

"Tosuncuk" lakaplı Aydın dün gece saatlerinde Türk Hava Yolları uçağı ile Brezilya'dan Türkiye'ye getirildi.

Aydın'ın ilk sorgusu İstanbul Havalimanı'ndaki nöbetçi savcılıkta yapıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı süresi verilen Aydın, buradaki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Aydın'ın sorgusu için özel bir ekip oluşturuldu. TRT'de yer alan habere göre; Aydın'ın ifadesinde  "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum" dediği öğrenildi.75 BİN YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

30 yaşındaki Mehmet Aydın, 'elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma', 'kooperatif kurarak insanları aldatma', 'suçunu finans etmek için organizasyon kurma', 'taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama' ve 'vergi yasanın ihlali' suçlamasıyla aranıyordu. Aydın hakkında 75 bin yıla kadar hapis isteniyor.

"BİTCOİN" İDDİASI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Mehmet Aydın'ın firar ettikten sonra Bitcoin'e yatırım yaparak parasını 10'a katladığı iddiası sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Aydın'ın mağdurların parasını ödemeyi planladığı ve teslim olarak etkin pişmanlıktan yararlanmak istediği öne sürülmüştü.

 

 
banner218