banner158
banner218

Terör örgütü PKK'ya ağır darbe!

Yurt dışından Türkiye'ye sızma arayışı içerisinde olan PKK'lı teröristler, güvenlik güçlerin uçan gözleri olan İHA’lar vasıtasıyla tespit edilip etkisiz hale getiriliyor. Irak'tan 10 gün içinde Türkiye'ye sızmaya çalışan 15 terörist, düzenlenen operasyonlarla etkisiz hale getirildiği öğrenildi

Terör örgütü PKK'ya ağır darbe!
banner216

Son dönemlerde düzenlenen operasyonlarla terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuran güvenlik güçleri, aynı zamanda teröristlerin Irak ve Suriye'den Türkiye'ye sızma durumuna karşı da geniş güvenlik önlemleri aldığı öğrenildi.

Güvenlik güçlerin uçan gözleri olan ve sınırda sürekli görev yapan İHA'lar, geçtiğimiz 19 Temmuz günü Irak'tan Şırnak Uludere kırsalından Türkiye'ye sızmaya çalışan 7 terörist tespit ettiği bildirildi. Bunun üzerine İHA'ların belirlendiği alana Sdüzenlenen operasyon ile 7 terörist öldürüldüğü öğrenildi.

Yine geçtiğimiz 21 Temmuz günü ise Hakkari'nin Kavaklıdere kırsalında İHA'lar 8 teröristin Türkiye'ye sızmaya çalıştığını belirlendiği bildirildi. Yerlerini tespit edilen 8 terörist bölgeye gönderilen F 16 uçaklarla öldürüldüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 00:12