banner83

Taner Yıldız: 301 işçimiz hayatını kaybetti

485 işçi kurtarıldı...

Taner Yıldız: 301 işçimiz hayatını kaybetti
banner94
banner26

- 301 işçimiz hayatını kaybetti. Otopsi ve DNA işlemleri devam edecek, işçilerimizi ailelerine devam teslim etmeye devam edeceğiz.

- Buraya gelerek destek verenlere teşekkür ediyorum.

- Bütün eleştirileri sineye çektik ama müstehaktır diyenlere bir sözüm olacak. İnsanlar AK Parti mitingine giderek ölümü makül hale getirmek 77 milyon eksi bir tarafından kabul edilemez.

- Bir kaza daha olmadan gece gündüz çalışırken böyle bir insafsızlığa, dayanamıyoruz, Müstehak kelimesinin hesabı sorulmalıdır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün geceden bu yana yapılan çalışmalarda dün geceden bu yana yapılan çalışmalarda 15 işçinin daha madenden çıkarıldığını söyledi.

"Böylelikle 299 işçiye ulaşıldı" diyen Yıldız, cenazelerden 286'sının ailelerine teslim edildiğini, 13 işçiye ait cenazelerin ise ailelerine teslim edilmek üzere işlemlerin devam ettiğini belirtti.

Çünkü ocak şu anda denetlenmeye muhtaç, hem de kontrole muhtaç, ocağı kendi haline bırakamayız. Şu anda önemli kararlar da vermek durumundayız. İşçi kardeşlerimizi hızlıca çıkartmamız lazım, ancak kamuoyuyla paylaştığımız denetimle alakalı işlemlerin sürdürülmesi lazım. En önemlisi bunların sıhhatli şartlar, herhangi bir kişiyi riske etmeden yapılması gerekiyor. O yüzden arkadaşlarımızla tekrar bir değerlendirme yapacağız, ona göre de uygulamalarına geçeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 13:13

banner101

banner102