banner339
banner313

Survivor Merve Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Merve Aydın Survivor’da hangi yıl yarıştı? İşte kariyeri…

MERVE AYDIN SURVİVOR’DA HANGİ YIL YARIŞTI?

Survivor Merve Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Merve Aydın Survivor’da hangi yıl yarıştı? İşte kariyeri…
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Survivor Merve Aydın, son 10 yılın en başarılı kadın Survivor yarışmacılarından biri olarak anılıyor. Diğer yandan başarılı yarışmacının profesyonel spor hayatında da birçok başarıya imza attığı biliniyor. İşte, Survivor Merve Aydın hakkında merak edilenler ve kariyerine dair bilgiler…17 Mart 1990 tarihinde İstanbul Bakırköy’de dünyaya gelen Merve Aydın, ENKA spor kulübünde spor hayatına devam ediyor. 2008’de Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında 800 metre yarışında 3. olarak gümüş madalya kazanan Merve Aydın, 2011 yılında İzmir’de oranize edilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası-A Grubu 4×400 metre bayrak yarışında birinci oldu.

800 metre açıkhava ve salon Türkiye rekorlarının sahibi olan Survivor Merve Aydın 2012 Yaz Olimpiyatları'nda sakatlanmasına rağmen yarışa devam etmesiyle büyük dikkat çekmişti.

Merve Aydın Survivor’a ilk olarak 2014 sezonunda katıldı. Ancak asıl başarıyı Survivor 2015'te elde etti. Yarıştığı son sezonda son ikiye kalan Merve Aydın birinciliği Turabi’ye kaptırmıştı.

 
banner218