banner339
banner313

Soylu, Türkiye sınırları içerisindeki ‘terörist’ sayısını açıkladı

Bakan Soylu, Ankara'da Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamasında Türkiye sınırları içerisinde bugün itibarıyla terörist sayısının ne kadar olduğunu söyledi.

Soylu, Türkiye sınırları içerisindeki ‘terörist’ sayısını açıkladı
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye sınırları içerisinde bugün itibarıyla terörist sayısının 189'a indiğini açıkladı. Soylu, "Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Sınırlarımızın ötesinde meydan okuyanlar bugün oradan meydan okuyamıyorlar" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuştu. Soylu, sınır içinde bugün itibarıyla terörist sayısının 189 olduğunu belirtti.

Soylu, açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Ağrı Dağı bizim de sırtımızı verdiğimiz zaman güç ve güven duyduğumuz bir dağdır. Bizim kuvvetimizdir, şiirimizdir, şarkımızdır. Bu yılın ortasına kadar Ağrı Dağı’na çıkmıyordu. Ağustos ayında Ağrı Dağı’nın zirvesinden altına kadar her gün 600 kişinin kamp yaptığı Ağustos ayının sonuna kadar bir tablo ortaya kondu; güvenlik ve huzur. Bunu elimizden kaçırmamalıyız. Manipülasyon ve spekülasyonların aleti yapmamalıyız.

Ben Tunceli Kutu Deresi’ni bilirim, Ali Boğazı’nı da Kato Dağını da bilirim. Kutu Deresi ile Ali Boğazı’nda 2 bin PKK’lı terörist eğitim yapıyor, halaylar çekiyordu. Bugün Türkiye’deki toplam terörist sayısı 189’a indi. Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Sınırlarımızın ötesinde meydan okuyanlar bugün oradan meydan okuyamıyorlar."

banner218