banner158

Son kez baktılar, gözyaşlarına boğuldular

Sivas'ta tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Suşehri Merkez Müdürü İlhami Güler'in karaciğeri  ailesince bağışlandı.

Son kez baktılar, gözyaşlarına boğuldular
banner192

 İlhami Güler, yaklaşık 7 gün önce beyin damarının tıkanması sonucu Cumhuriyet  Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Durumunun ağırlaşması üzerine hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi  altına alınan Güler, dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Güler'in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi organlarını  bağışlamaya karar verdi.

  Hastanenin organ nakil merkezi, Atatürk Üniversitesi Organ Nakli  Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezinde görevli Dr. Öğr. Üyesi Nurhak Aksungur  ile temasa geçti. Sivas'a gelen Aksungur başkanlığındaki ekip, yaklaşık 4 saat  süren operasyonla Güler'in karaciğerini aldı. Karaciğer, nakil bekleyen bir hasta  için Erzurum'a götürüldü.

 "BAŞKA BİR AİLENİN SEVİNCİ OLMAK İSTEDİ" 

İlhami Güler'in oğlu Muhammet Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada,  babasının 3 gün önce yoğun bakım ünitesine alındığını ve dün öğle saatlerinde  beyin ölümünün gerçekleştiğini belirterek, "Organlarını bağışlamak istedik. Biz  burada üzülürken başka bir ailenin sevinci olmak istedik." dedi.

 Binlerce hastanın organ bağışı beklediğini ve zor durumda olduğunu  ifade eden Güler, kendisinin 2011 yılında organlarını bağışladığını aktardı.

 İlhami Güler'in eşi Asiye Güler ise eşinin çok iyi bir insan olduğunu  dile getirerek, "Bu iyiliğinin devam etmesini istedim ve o yüzden hayrına vesile  olsun dedim. İnşallah iyi insanlara örnek olur." diye konuştu.

Eşinin iyiliksever ve merhametli bir insan olduğunu anlatan Güler, bu  iyiliğin yaşamasını istediklerini kaydetti.

Güler'in cenazesi, memleketi Erzincan'da toprağa verilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 09:53
banner184