banner339
banner313

Son dakika: Kurban Bayramı'nda tatile giden ailenin evinde yangın çıktı

İstanbul Sultanbeyli'de bayram tatili için memleketlerine giden bir ailenin evi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Sokakta bulunanlar gecekondunun yanındaki diğer gecekonduda bulunan kişiye ulaşmak için yoğun çaba sarf etti.

Son dakika: Kurban Bayramı'nda tatile giden ailenin evinde yangın çıktı
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Yavuz Sultan Mahallesi, Pir Sultan Sokak'ta bayram tatili için memleketlerine giden bir aileye ait gecekonduda saat 12.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına Sultanbeyli itfaiyesi kısa sürede müdahale ederken, sokakta bulunanlar gecekondunun yanındaki diğer gecekonduda bulunan kişiye ulaşmak için yoğun çaba sarf etti. Çevre sakinleri önce gecekondunun penceresine vurarak içeri seslendi.

EVİN KAPISINI KIRARARK İÇERİ GİRDİLER

Cevap gelmeyince evin kapısı kırılarak içeri girildi. Ancak içerde kimsenin olmadığı anlaşıldı. Yangın itfaiyenin uzun süren çalışmalarından sonra çevredeki diğer binalara sıçramadan söndürüldü. Söndürme çalışmaları sırasında bir kişinin de gecekondunun üzerinden su hortumu ile su sıktığı görüldü. Su sıkan kişi bir süre sonra itfaiye tarafından indirildi.

Çevre sakini Gürsel Filiz, "Diğer gecekonduda yaşayanlar tatile gitmişti. Bu gecekonduda da bir arkadaş kalıyordu. Baktık içerde kimse yok. Yangının neden çıktığını bilmiyoruz. Neyse ki kimsede bir şey yok" dedi.


banner218