banner141

Son dakika! 'Erik çekirdeği dayağı'nda 15 yıl hapis istendi

İstanbul Tuzla'da aracına erik çekirdeği atan çocuğu döven kişiye 15 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Son dakika! 'Erik çekirdeği dayağı'nda 15 yıl hapis istendi
banner152

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Tuzla'da aracına atılan erik çekirdeğini taş sanarak 12 yaşındaki M.K.'yı feci şekilde döven U.Ö.(27) hakkında verilen adli kontrol kararına itiraz ederek şüphelinin tutuklanmasını istemişti.

Konuya ilişkin yapılan yazılı basın açıklamasında, Yasin K.'nın 28 Nisan günü Tuzla Çocuk Büro Amirliği'ne müracaat ederek aynı gün oğlu M.Y.'yi darp eden kişiden şikayetçi olduğu anlatılmıştı.

2007 doğumlu mağdur çocuk M.Y.'nin avukat huzurunda alınan ifadesinde "Olay günü arkadaşlarıyla birlikte Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Gürpınar Caddesi üzerindeki trafik ışıklarının önünde erik yediklerini, bu esnada tanımadığı bir şahsın yanına gelerek kendisini dövmeye başladığını, sonra şahsın kendisine ‘Beni diğer arkadaşlarının yanına götür' dediğini, birlikte mahalleye gittiklerini ancak arkadaşlarını bulamadığını, ardından şahsın kendisini ormanlık alana doğru götürdüğünü, bu esnada bir kadının polis çağıracağını söyleyerek müdahale etmesi üzerine şahıstan kurtulduğunu" beyan ettiği kaydedilmişti.

Mağdurun ifadesinde adı geçen tanık G.K.'nın da evinin balkonundan bir şahsın mağduru darp edip "Bak ben sana daha neler yapacağım" diyerek götürdüğünü gördüğünü, bağırarak yardım istediği halde kimse müdahale etmeyince aşağı inip çocuğu kurtardığını, neden böyle yaptığını sorunca kendisine "O da benim arabama taş atmasaydı" dediği vurgulanmıştı.

Açıklamada, Tuzla Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen adli raporda mağdurun kafa, yüz, omuz ve sırt bölgesinde hiperemi mevcut olduğunun belirtildiği anlatılmıştı.

Olayı gerçekleştirdiği belirlenen şüpheli U.Ö.'nün 30 Nisan'da yakalanıp hazır edildiği belirtilirken kişiyi "hürriyetinden yoksun kılma" ve "kasten yaralama" suçlarından "elektronik kelepçe takılıp konutunu terk etmemek" suretiyle adli kontrol altına alındığı kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 13:45
banner94