banner158

Soma'nın Bartınlı şehitleri toprağa verildi

Soma ilçesindeki maden ocağında hayatını kaybeden dayı çocukları Osman Özgün (28) ve Aydın Özgün (42), memleketleri Bartın'da toprağa verildi.

Soma'nın Bartınlı şehitleri toprağa verildi

Bartın'ın Hasankadı beldesindeki Merkez Camisinde cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Aile mezarlığında toprağa verilen Osman Özgün ve Aydın Özgün'ün ailelerini, Bartın Valisi Ali Çınar teselli etmeye çalıştı. Acıları büyük olan aileler, evlatları için dua istedi.

 

BEL AĞRISI HAYATINI KURTARDI

İşçilerden Osman Özgün'ün kardeşi Şahin Özgün (25), ağabeyiyle birlikte çalıştığı madene rapor aldığı için gitmedi. Hastalığı sayesinde büyük bir olaydan kurtulan Şahin Özgün, ailesinin tesellisi oldu.
 

TABUTLARA 284 KARANFİL KONULDU

Cenaze töreninde, Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından faciada hayatını kaybeden madencilerin anısına tabutların üzerine 284 karanfil konuldu. Törene Bartın Valisi Ali Çınar, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Alaattin Karsavuran, Genel Maden İşçileri Sendikası Amasra Şubesi Başkanı Hakkı Arslan, askeri personel, madenciler ile bazı siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:32
banner192