banner339
banner391
banner313

Şırnak'ta, 1 PKK'lı öldürüldü, biri sağ yakalandı

Şırnak'ta bir evin bodrum katında saklanan ve "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden biri etkisiz hale getirildi, diğeri sağ olarak yakalandı.

Şırnak'ta, 1 PKK'lı öldürüldü, biri sağ yakalandı
banner353

Bodrum katında yapılan aramada, PKK'lı teröristlere ait 16 kaleşnikof, 2 uzun namlulu silah, 9 el bombası, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, bir  evin bodrum katında saklanan 2 terörist etkisiz hale getirildi. 

 Alınan bilgiye göre, kent merkezinde 14 Mart'ta başlayan ve 3  Haziran'da sona eren "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu"nun  ardından başlatılan arama tarama çalışmaları devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele  Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda, Yeni Mahallede bir evin bodrum  katında saklandıkları belirlenen teröristlere "teslim ol" çağrısında bulunuldu.  

Çağrıya teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı.  Çatışmada, teröristlerin biri etkisiz hale getirildi, diğeri sağ  yakalandı. Bodrum katında yapılan aramada, 16 kaleşnikof, 2 uzun namlulu silah, 9  el bombası, 3 el yapımı patlayıcı, 2 roketatar ve bu silahlara ait çok sayıda  fişek ve mühimmat ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 18:24
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k